در حال بارگذاری ...
 • تردد ۶۵ هزار زائر اربعین حسینی (ع) از پایانه مرزی تمرچین شهرستان پیرانشهر

  از ۱۱ شهریور تا به امروز ۱۳۷ دستگاه ناوگان عمومی مسافری کار انتقال زائران اربعین حسینی به مرز تمرچین را به عهده داشته و ۲۷۰ ناوگان عمومی مسافری نیز زائران را از مرز تمرچین به اقصی نقاط استان و کشور منتقل نمودند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت : بر اساس اعلام ستاد اربعین استان و آمار موجود تاکنون ۶۵ هزار زائر اربعین حسینی (ع) از طریق پایانه مرزی تمرچین تردد کردند .

  پیمان آرامون اظهار داشت : از ابتدای طرح اربعین حسینی تاکنون ، ۶۵ هزار تردد زائران شامل ورود و خروج در پایانه مرزی تمرچین به ثبت رسیده است . در این مدت بیش از ۵۱ هزار زائر از مرز تمرچین به قصد تشرف به عتبات عالیات خارج شده و ۱۴ هزار زائر نیز این مرز را برای ورود به کشور پس از زیارت عتبات مقدسه در عراق انتخاب کرده و به کشور بازگشته‌اند .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ادامه داد : از ۱۱ شهریور تا به امروز ۱۳۷ دستگاه ناوگان عمومی مسافری کار انتقال زائران اربعین حسینی به مرز تمرچین را به عهده داشته و ۲۷۰ ناوگان عمومی مسافری نیز زائران را از مرز تمرچین به اقصی نقاط استان و کشور منتقل نمودند .

  به گفته این مقام مسئول در این مدت ۸۱۶ بار ناوگان اتوبوسی جهت انتقال زائران به پایانه مرزی مهران از پایانه های مسافری استان اعزام شدند ، روند بازگشت زوار از پایانه مرزی تمرچین و مهران نیز همچنان ادامه دارد و خدمات لازم نیز به این افراد در طول مسیر ارائه می‌شود .
  مطالب مرتبط

  اصلاح هندسی ، افزایش شعاع دید و حذف نقاط پرحادثه در محور ۱۱ کیلومتری پیرانشهر به تمرچین یکی از اصلی ترین اقدامات ایمن سازی این محور را شامل می شود . بر این اساس ترانشه برداری از پیچ های خطرناک و استفاده از مصالح ناشی از آن در طول محور برای شانه سازی و ایجاد پارکینگ برنامه ریزی ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اداره ترانزیت و حمل و نقل بین الملل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از تردد افزون بر یک میلیون و ۶۰۰ ...

  |

  در ایام اربعین امسال بیش از ۷۰ درصد زائران اربعین از مرز مهران تردد کردند .

  |

  بازگشایی مرز خسروی و سفر زوار اربعین به عتبات عالیات از بیست و سوم مرداد آغاز شده و اکنون هم در روزهای پایانی بازگشت زوار اربعین به کشور قرار داریم و خدمات راهداری در پایانه مرزی خسروی تا بازگشت آخرین مسافر به کشور ادامه دارد .

  |

  در جریان جابجایی زوار امسال شاهد تعامل بسیار خوبی بین مسئولان ستاد حمل و نقل اربعین و دست اندرکاران بخش حمل و نقل مسافر استان بودیم و همین امر موجب پاسخگویی به نیاز همه زوار به ناوگان شد .

  |

  نظرات کاربران