در حال بارگذاری ...
 • تردد بیش از ۳ میلیون زائر اربعین حسینی از مرز مهران طی شهریور ماه

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام با اشاره به آمار تردد مسافر و زائر از مرز بین المللی مهران در بازه زمانی اول تا ۲۹ شهریور ماه گفت : در این مدت سه میلیون و ۸۵ هزار و ۱۹۹ نفر از این مرز تردد (ورود و خروج) کردند .

  سید زاهدین چشمه خاور اظهار داشت : طی این مدت (اول تا ۲۹ شهریورماه) سه میلیون و ۱۸ هزار و ۲۲۷ نفر ایرانی از مرز مهران تردد کرده اند که از این تعداد یک میلیون و ۵۵۵ هزار و ۲۰۳ نفر به کشور ورود و یک میلیون و ۴۶۳ هزار و ۲۴ نفر نیز از طریق مرز مهران از کشور خارج شده اند .

  وی افزود : همچنین در این مدت ۶۶ هزار و ۹۷۲ نفر اتباع خارجی از طریق مرز مهران تردد کرده اند که از این تعداد بیش از ۲۶ هزار نفر به کشور ورود و همچنین بیش از  ۴۰ هزار نفر نیز از مرز مهران خارج شده اند .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام یادآور شد : طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵۵ هزار نفر از مرز زمینی مهران تردد کرده اند .
  مطالب مرتبط

  در ایام اربعین امسال بیش از ۷۰ درصد زائران اربعین از مرز مهران تردد کردند .

  |

  در این ایام اولویت اصلی در تمام معاونت‌ ها به خصوص حوزه‌های راهداری و حمل و نقل و ادارات شهرستانی بر ایمن سازی و به روز رسانی محورهای اصلی مسیر تردد زائران متمرکز شد که مجموعه این اداره کل نهایت تلاش را بکار خود را در این خصوص جهت تسهیل و سهولت در تردد زائران بکار گرفتند .

  |

  با توجه به شرکت زائران در مراسم عرفه و امکان تردد انفرادی زائران از مرز مهران در تیرماه سالجاری بیش از ۲۶۰ هزار نفر از مرز مهران تردد کردند .

  |

  امسال ۲۰۰ میلیارد تومان برای توسعه راههای مواصلاتی به مرزها اختصاص یافته است . که در دولت سیزدهم با توجه به نگرش خاص به سازمان در زمینه درآمدزائی وجود دارد و این امر موجب توسعه مرزی گردیده است .

  |

  یزد با توجه به موقعیت جغرافیایی در کریدورهای بین‌الملی و محورهای ترانزیتی کشور و همچنین اهمیت آن در حمل بار به ویژه در بخش مواد معدنی و در کنار آن اهمیت تاریخی استان و گردشگری دارای جایگاه ویژه ای است .

  |

  نظرات کاربران