در حال بارگذاری ...
 • بررسی تخصصی حوادث بندری / دستورالعمل‌ های اجرایی ایمنی بنادر بازنگری می‌شود

  در فرایند بررسی سوانح بندری ، پارامترهای مهمی چون آموزش‌های مستمر و برنامه‌ریزی شده ایمنی و بازنگری دستورالعمل‌ها و روش‌های اجرایی ، نیز در ایمن‌تر شدن بنادر و حفظ جان اشخاص و اموال موثر خواهد بود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، اولین نشست تخصصی بررسی حوادث ترافیک بندری و ناشی از کار ، با حضور معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی و با تاکید بر رویکرد "کنترل ، کاهش و پیشگیری مستمر از وقوع حوادث مشابه" و ارائه راهکارها و اقدامات اصلاحی برگزار شد .

  در این نشست که مدیران کل ستادی و مدیران کل و معاونین امور بندری بنادر ذیربط ، رؤسای HSE بنادر ، مدیران شرکت‌های تابعه بندری و کارشناسان مرتبط نیز حضور داشتند ، جلیل اسلامی ، عضو هیات عامل و معاون اموربندری و اقتصادی سازمان بنادر بر لزوم سیستماتیک و روش‌مند کردن بررسی سوانح بندری تاکید کرد .

  به‌ گفته اسلامی ، در فرایند بررسی سوانح بندری ، پارامترهای مهمی چون آموزش‌های مستمر و برنامه‌ریزی شده ایمنی و بازنگری دستورالعمل‌ها و روش‌های اجرایی ، نیز در ایمن‌تر شدن بنادر و حفظ جان اشخاص و اموال موثر خواهد بود .

  بنا بر این‌ گزارش ، در این نشست عبداله جعفری ، مدیر ایمنی ، بهداشت و محیط زیست (HSE) سازمان بنادر نیز با اشاره به وقوع چند مورد حادثه با پیامد شدید در محدوده عملیاتی تحت اختیار پایانه‌های بندری و شرکت‌های سرمایه‌گذار در بنادر ، هدف محوری و اصلی از این نشست ، را بررسی علل ریشه‌ای و اساسی حوادث براساس دستورالعمل ثبت ، تجزیه و تحلیل حوادث (مصوب هیأت عامل سازمان) با رویکرد درس آموزی از حوادث عنوان کرد .

  جعفری گفت : در این نشست علاوه بر تدقیق و شناسایی علل مستقیم و ریشه‌ای وقوع حوادث بندری ، راهکارهای پیشگیرانه و واکنشی مناسب در این زمینه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و اقدامات اصلاحی لازم الاجرا احصا شد .

  مدیر ایمنی ، بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی افزود : مقرر شده است پیشرفت برنامه‌های بهبود براساس برنامه زمان بندی مشخص و دقیق توسط ادارات HSE بنادر و سایر مبادی ذی ربط بنادر شهید رجایی و خرمشهر مورد پایش و کنترل مستمر قرار گیرد .

  جعفری با اشاره به اینکه بخش عمده حوادث در حوزه ترافیکی بنادر رخ داده است ، تاکید کرد : تسریع در اجرایی شدن آیین نامه تردد اشخاص و وسایط نقلیه موتوری در بنادر کشور ، احصا و بازنگری طرح های ترافیکی بنادر ، اصلاح هندسی معابر و راه ها و فرآیندهای مرتبط با ترخیص و تخلیه و بارگیری کالا در اولویت طرح ها و برنامه های واحدهای مرتبط سازمان و بنادر قرار گیرد .
  مطالب مرتبط

  نرخ و شدت وقوع حوادث از معیارهای اصلی در ارزیابی ایمنی واحدهای صنعتی محسوب می شود و از این رو بخش بزرگی از اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی بر شناسایی خطرات ، ارزیابی ریسک ها و پیشگیری از وقوع حوادث استوار است .

  |

  سازمان بنادر و دریانوردی یکی از سازمان‌های بسیار محوری در حوزه توسعه همکاری‌های تجاری در منطقه به شمار می‌رود و در راستای این سیاست دولت نیز فعالیت‌های ذاتی و حاکمیتی خود را پیش می‌برد .

  |

  بندر جواهر لعل نهرو برای جذب سرمایه بین‌المللی و غول‌های جهانی تولید ، در حال توسعه و ساخت یک منطقه ویژه اقتصادی به مساحت ۲۷۷ هکتار و چهار بندر خشک جلنا ، واردها ، سنگلی و ناشیک در سرزمین های داخلی هند است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مانور مدیریت بحران ، پدافند غیرعامل (HSE) با هدف افزایش ضریب ایمنی بنادر کوچک، صیادی و موج شکن‌های مردمی در بنادر غرب ...

  |

  مرکز آموزش های تخصصی ، دریایی و بندری گلمانخانه ارومیه از سال ۸۶ به صورت رسمی بعنوان مرکز آموزش های تخصصی سازمان بنادر افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفته و تا به امروز با حمایت و نظر مساعد مدیران عالی سازمان ، نسبت به اجرای طرح های توسعه ای اقدام کرده است .

  |

  نظرات کاربران