در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات اجرایی احداث پل مشترک مرزی ایران و آذربایجان

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌‌ عملیات اجرایی "پروژه احداث پل مشترک مرزی روی رودخانه ارس در منطقه آغبند" به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و شاهین مصطفی‌یف معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان آغاز شد .

  این پروژه بر اساس تفاهمنامه ایجاد مسیر ارتباطی بین جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان با عبور از خاک ایران احداث می‌شود .

  گفتنی است ، پل مرزی اتومبیل‌رو روی رودخانه ارس در منطقه آغبند به عنوان کریدور آذربایجان - ایران - نخجوان ، پیش‌بینی می‌گردد با ۲۲۰ متر طول و ۲۵ متر عرض در مدت زمان ۱۸ماه احداث شود .
  مطالب مرتبط

  در اجلاس عشق آباد که مختص کشورهای محصور در خشکی است ، همه کشور ها متفق‌القول پذیرفته‌اند که موقعیت ژئوپلیتیکی ایران می‌تواند مهم‌ترین نقش را در ترانزیت دنیا ایفا کند .

  |

  در زمینه جابه‌جایی هموطنانی که قصد تماشای مسابقات جام جهانی را در قطر دارند ، ما محدودیت آن‌چنانی نداریم و فکر می‌کنم مشکل خاصی نداشته باشیم . به زودی هم به اتفاق مسئولان وزارت ورزش و جوانان سفری به قطر خواهیم داشت .

  |

  بر اساس این توافق سه جانبه ، وزراتخانه های میراث فرهنگی و گردشگری ، راه و شهرسازی و کشور متعهد شده اند ، زیرساخت های بندری و دریایی و تسهیلگری در فرآیند صدور مجوزهای تاسیسات و سازه های آبی با محوریت و اولویت توسعه دریایی محدوده بخش غربی بندر شهید حقانی و بنادر هرمز و نخل ناخدا ...

  |

  با اتمام عملیات آسفالت باند ۲۹ چپ ، مراحل نصب سیستم روشنایی ، مارکینگ و فلایت چک سامانه های کمک ناوبری ، طرح های تقرب ، سیستم روشنایی و چراغ های پاپی در حال انجام است.

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی کشورمان از تفاهم با وزیر حمل‌ و نقل قطر برای ایجاد دفتر مشترک میان دو کشور با هدف توسعه روابط حمل‌ و ...

  |

  نظرات کاربران