در حال بارگذاری ...
 • میزبانی زوار اربعین حسینی برگ زرینی بر افتخارات استان کرمانشاه است

  ۷۰ درصد کل تردد زوار اربعین از استان کرمانشاه انجام شده است چرا که تعداد زیادی از زوار از پایانه مرزی خسروی و بقیه زوار از جاده های استان جهت رسیدن به پایانه مرزی مهران در استان ایلام از محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه استفاده کرده اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت : میزبانی زوار اربعین حسینی برگ زرین بر افتخارات استان کرمانشاه است .

  منوچهر فخری در هفتاد و ششمین جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی راه استان کرمانشاه گفت : میزبانی زوار اربعین حسینی به بهترین شکل ممکن انجام شد و برگ زرین دیگری برای استان کرمانشاه است . تردد در ایام اربعین حسینی در استان کرمانشاه ۲۴ درصد افزایش داشته است و با اقدامات موثری که اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه انجام داد شاهد کمترین تصادفات جاده ای هستیم .

  فخری گفت : ۷۰ درصد کل تردد زوار اربعین از استان کرمانشاه انجام شده است چرا که تعداد زیادی از زوار از پایانه مرزی خسروی و بقیه زوار از جاده های استان جهت رسیدن به پایانه مرزی مهران در استان ایلام از محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه استفاده کرده اند . تلفات جاده ای در ایام اربعین حسینی نسبت به تردد زوار در سال ۹۸ کاهش ۶۱ درصدی داشته است .

  وی اظهار داشت : خستگی و خواب آلودگی مهمترین علل تصادفات اربعین بوده است که در دور بازگشت زائران این امر را بیشتر شاهدیم ، چرا که مسیر راهپیمایی اربعین طولانی بوده و زائران استراحت لازم را نداشته اند و هنگام رانندگی دچار خواب آلودگی می شوند .

  وی در پایان ضمن قدردانی از زحمات مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه و پرسنل اداره کل از خدمات رفاهی ارائه شده به زوار اربعین حسینی تقدیر کرد .
  مطالب مرتبط

  بازگشایی مرز خسروی و سفر زوار اربعین به عتبات عالیات از بیست و سوم مرداد آغاز شده و اکنون هم در روزهای پایانی بازگشت زوار اربعین به کشور قرار داریم و خدمات راهداری در پایانه مرزی خسروی تا بازگشت آخرین مسافر به کشور ادامه دارد .

  |

         

  |

  حفظ و حراست و پاکسازی از حریم راه ها نیازمند یک همت و عزم ملی بوده که می بایست تمامی دستگاه های ذیربط خود را ملزم به اجرا آن بدانند .

  |

  آشکارسازی ، ایمن سازی نقاط پرتگاهی و ایمن سازی نقاط پر حادثه ، نصب انواع تابلو و علائم ایمنی ، نصب و تعمیر حفاظ های ایمنی شامل گاردریل ، هندریل و نیوجرسی و ایمن سازی تقاطع های همسطح از جمله اقداماتی است که با اولویت ویژه در مسیرهای عبوری زائران عتبات عالیات انجام شده است .

  |

  با توجه به پشتیبانی و میزبانی و شرایط استان کرمانشاه درخواست می‌شود اعتبار ۱۷۰ میلیارد تومانی در نظر گرفته برای کرمانشاه و مرز خسروی افزایش یافته و برای این بودجه تجدید نظر شود .

  |

  نظرات کاربران