در حال بارگذاری ...
 • تاکید بر تکمیل طرح‌های کلان راه‌آهن از محل تهاتر نفت

  پروژه‌هایی که از محل تهاتر نفت اجرایی خواهند شد حدود هشت طرح ریلی هستند که از جمله آنها طرح ریلی چابهار - زاهدان ، قطار سریع‌السیر تهران - مشهد ، طرح ریلی رشت - آستارا ، طرح ریلی خرم‌آباد - درود و طرح اندیمشک - اهواز است . همچنین در خصوص طرح ریلی شیراز - بوشهر - عسلویه امروز تصمیم‌گیری شد و مقرر شد تا تامین منابع انجام شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در نشست معاون اجرایی رییس‌جمهوری با وزیر راه و شهرسازی در ساختمان دادمان که با حضور استانداران سیستان و بلوچستان ، خراسان رضوی ، اصفهان و بوشهر تشکیل شده بود بر تکمیل طرح‌های کلان راه‌آهن از محل تهاتر نفت تاکید شد .

  با حضور سیدصولت مرتضوی معاون اجرایی رییس‌جمهور ، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ، مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ، استانداران استان‌های سیستان‌وبلوچستان ، خراسان رضوی ، اصفهان و بوشهر ، نماینده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و همچنین نمایندگانی از سازمان برنامه و بودجه نشست پیگیری طرح‌های راه‌آهن «ریلی» کشور در راستای اجرای منویات رییس‌جمهور با هدف رفع موانع احتمالی ، تسریع در روند اجرایی و تامین منابع مالی در ساختمان دادمان برگزار شد .

  سیدصولت مرتضوی معاون اجرایی رییس‌جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص نشست امروز در ساختمان دادمان با حضور وزیر راه و شهرسازی در مورد تصمیم‌گیری برای تکمیل پروژه‌های ریلی کشور اعلام کرد : در جلسات متعددی تامین منابع مالی پروژه‌های سفرهای رییس‌جمهوری در خصوص رفع موانع ، تسریع در روند اجرایی و تامین مالی پروژه‌های ریلی کشور بررسی و تعیین تکلیف شد .

  معاون اجرایی رییس‌جمهوری ادامه داد : بخشی از پروژه‌ها ، پروژه‌هایی هستند که ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و با منابعی محدود قابل اتمام هستند . در جلسه صبح با استانداران مقرر شد تا از منابع عمومی تامین مالی پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد دارند انجام شود که مصوب شد تا در خصوص این بخش از پروژه‌ها در بازه زمانی معین شده ، تامین منابع انجام و پرداخت‌های لازم انجام شود .

  مرتضوی با اشاره به اینکه بخشی از طرح‌های راه‌آهن طرح‌های بزرگ و هزینه‌بری هستند توضیح داد : مقرر شد تا طرح‌های راه‌آهن که طرح‌های بزرگ و هزینه‌بری هستند از محل تهاتر نفت اجرا شوند . با پیگیری‌هایی که ریاست‌جمهوری و وزیر راه و شهرسازی داشتند مجوز لازم برای تهاتر اخذ شد و نشست امروز در ساختمان دادمان در خصوص تعیین پروژه‌هایی بود که از محل تهاتر نفت اجرایی خواهند شد .

  وی ادامه داد : پروژه‌هایی که از محل تهاتر نفت اجرایی خواهند شد حدود هشت طرح ریلی هستند که از جمله آنها طرح ریلی چابهار - زاهدان ، قطار سریع‌السیر تهران - مشهد ، طرح ریلی رشت - آستارا ، طرح ریلی خرم‌آباد - درود و طرح اندیمشک - اهواز است . همچنین در خصوص طرح ریلی شیراز - بوشهر - عسلویه امروز تصمیم‌گیری شد و مقرر شد تا تامین منابع انجام شود .

  مرتضوی اظهار امیدواری کرد تا با ابلاغ مصوبات و تامین منابع عملیات تکمیلی و اجرای پروژه‌های مهم ریلی هرچه سریعتر اجرایی شود .
  مطالب مرتبط

  وزیر راه و شهرسازی بر تلاش وزارت راه و شهرسازی برای انجام تعهدات در حوزه تکمیل پروژه‌های بزرگ ریلی تاکید کرد .

  |

  بر اساس این ابلاغ در این مدت تنها گرفتن عوارضی از وسایل نقلیه حمل بار مجاز خواهد بود .

  |

  استان کرمان یکی از پهناورترین استان های کشور است که به لحاظ برخورداری از منابع معدنی و کارخانجات مربوط به صنایع معدنی بسیار غنی است . ما مشارکت با مجموعه های بزرگ صنعتی و معدنی از جمله گل گهر را آغاز کردیم و برای ارتقا این نوع از همکاری ها آمادگی داریم .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ؛ سید میعاد صالحی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن پیرامون سفر اخیر به روسیه گفت : در سفر به روسیه ، مذاکرات خوب و ...

  |

  گزارش‌های نهادهای نظارتی حاکی است در برخی موارد شرکت‌های قیرساز اقدام به جابه‌جایی وکیوم باتوم (ماده اولیه تولید قیر) نامرغوب خارجی با وکیوم باتوم محصول پالایشگاه‌های داخلی می‌کنند .

  |

  نظرات کاربران