در حال بارگذاری ...
 • ابلاغ بخشنامه الزامی شدن استفاده از ماسک در هواپیما

  براساس این بخشنامه شرکت های هواپیمایی ضمن رعایت سایر مقررات و دستورالعمل های مرتبط با بیماری کرونا ، ملزم به رعایت مراتب فوق در پروازهای آن شرکت هواپیمایی هستند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت : بخشنامه الزام استفاده از ماسک در هواپیما به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شده است .

  میراکبر رضوی اظهار کرد : براساس مصوبات یکصد و بیستمین جلسۀ ستاد ملی مدیریت کرونا استفاده از ماسک در هواپیما ، قطار ، مترو ، اتوبوس ، مراکز زیارتی ، هیئت‌های مذهبی و مراکز تجمع در شهرهای قرمز و نارنجی الزامی است .

  وی افزود : همچنین مقرر شد به منظور کنترل واکسیناسیون زائران ، سامانۀ "سماح" که برای ثبت نام سفر اربعین در نظر گرفته شده به سامانۀ "ایران من" متصل شود .

  رضوی تصریح کرد : براساس این بخشنامه شرکت های هواپیمایی ضمن رعایت سایر مقررات و دستورالعمل های مرتبط با بیماری کرونا ، ملزم به رعایت مراتب فوق در پروازهای آن شرکت هواپیمایی هستند .
  مطالب مرتبط

  شرکت‌های هواپیمایی به هیچ عنوان مجاز به ذخیره جا به بهانه ارائه بلیت به اتباع خارجی با هدف فروش بلیت به قیمت بالاتر نبوده و ارائه خدمات به مسافران ایرانی در اولویت است .

  |

  با توجه به توافقات انجام شده با کشور عربستان واکسن سینوفارم مورد تایید واقع شده است و با تمهیدات لازم از سوی سازمان حج و زیارت و وزارت بهداشت گواهینامه لازم به حجاج ارائه خواهد شد .

  |

  طبق توافق بین دو کشور امکان انجام ٧٢ پرواز در هفته به طور مساوی بین ایرلاین‌های دو کشور وجود دارد که در بهترین حالت ۴٠ پرواز از این تعداد پروازهای توافق شده در هفته برقرار شده که در ایام پیک به ٧٢ پرواز در هفته خواهد رسید .

  |

  شرکت‌های تولیدکننده قطعه در خارج از کشور با ثبت سفارش قطعات هواپیما را به شرکت‌های داخلی نمی‌دهند ، به هر طریق که شده است قطعات را وارد گمرک می‌‌کنیم ، اما گمرک به دلیل نبود ثبت سفارش اجازه ترخیص نمی‌دهد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در حکمی از سوی کاپیتان محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری منوچهر لطفی به سمت سرپرست معاونت استاندارد پرواز سازمان ...

  |

  نظرات کاربران