در حال بارگذاری ...
 • برخورداری ۹۷ درصد از جمعیت روستایی استان مازندران از راه آسفالته

  از آنجایی که که مازندران یکی از قطب‌های کشاورزی است ، نیاز استان به راه و جاده مناسب محسوس بوده ، برای همین در سال‌های اخیر برای توسعه شبکه راه‌های ارتباطی استان گام‌های خوبی برداشته شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران اظهار داشت : حدود ۹۷ درصد از جمعیت روستایی مازندران ( روستاهای بالای ۲۰ خانوار ) از راه آسفالته برخوردارند .

  حسن جهانیان تصریح کرد : شاخص برخورداری از راه روستایی آسفالت در کشور ۵۳ درصد بوده که این رقم در مازندران ۵۷ درصد است .

  وی بهسازی ، مرمت ، شن‌ریزی و آسفالت راه‌های روستایی را از اولویت‌های این اداره کل برشمرد و گفت : ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها از جمله بازسازی ، بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی موجب تسهیل در داد و ستد و افزایش درآمد روستاییان شده و مانع مهاجرت آنها به شهرها می‌شود .

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران خاطرنشان ساخت : بر اساس آخرین آمار این اداره کل از تعداد ۳۶۲۲ روستا در استان ، تعداد ۱۷۱ روستا زیر ۲۰ خانوار و تعداد ۲۱۷۴ روستای بالای ۲۰ خانوار از راه آسفالته برخوردارند .

  وی با بیان اینکه زیر ساخت‌ها و حمل و نقل یکی از شاخص‌های مهم توسعه هر جامعه است ، اظهار داشت : از ۱۰۴۰۰ کیلومتر راه های موجود در مازندران ۷ هزار و ۸۶۰ کیلومتر راه روستایی بوده که از این مقدار ۴۰۰۰ کیلومتر آن درمناطق کوهستانی است که سرمایه عظیم و ارزشمندی بوده و حفاظت و نگهداری آنها بسیار حائز اهمیت است .

  جهانیان با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد حمل کالا و مسافر در استان از طریق راه های مواصلاتی است افزود : از آنجایی که که مازندران  یکی از قطب‌های کشاورزی است ، نیاز استان به راه و جاده مناسب محسوس بوده ، برای همین در سال‌های اخیر برای توسعه شبکه راه‌های ارتباطی استان گام‌های خوبی برداشته شده است .

  وی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در حوزه راه های روستایی در دست اجراست ، اظهار داشت : به دلیل تراکم و تعدد روستاها در مازندران ، در زمینه ایجاد راه های روستایی ایمن و مناسب اقدامات قابل توجهی در دست اجراست و درصدد هستیم با تامین اعتبارات کافی در زمینه آسفالت محورهای روستایی گام موثری برای مردم شریف روستاها که قدر مسلم لیاقت و شایستگی آنها بیش از اینهاست برداریم .
  مطالب مرتبط

  تا پایان سال روکش آسفالت ۵۰ کیلومتر از راه های روستایی شهرستان پلدختر انجام می شود .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان میناب از سرعت گرفتن پروژه های در دست اجرای این شهرستان خبر داد .

  |

  ۵۰ کیلومتر روکش آسفالت رویه رگلاژی ، ۲۵ کیلومتر ساخت و روکش آسفالت رویه نهایی در راه های روستایی ، ۱۵ کیلومتر شانه سازی و ۳۹ کیلومتر لکه‌گیری آسفالت از اقدامات انجام شده در سال گذشته است .

  |

  در سال گذشته عملیات اجرایی ماسه آسفالت به طول ۶ کیلومتر ، ۱۵ هزار مترمربع لکه‌گیری و همچنین دو هزار و ۸۰۰ متر روکش آسفالت صورت گرفته است .

  |

  عملیات خط کشی به طول ۲۸۰ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال در حال انجام می باشد . خط کشی ها در نقاط پرتصادف- قوس ها و گردنه ها به صورت سه خط جهت آشکارسازی نقاط در حال انجام است .

  |

  نظرات کاربران