در حال بارگذاری ...
 • کاهش ۵۰ درصدی سوانح دریایی در پهنه آبی شرق هرمزگان

  به دلیل موقعیت قرارگیری بنادر شرق هرمزگان از حیث نزدیکی به بنادر کشورهای حوزه خلیج فارس و نیز تردد مکرر انواع کشتی ها ، ضروررت رعایت دقیق مقررات ایمنی و بین المللی برای همه شناورهای متردد ضروری است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت : آمار سوانح دریایی در پهنه آبی شرق خلیج فارس و دریای عمان ۵۰ درصد کاهش یافته است .

  حمیدرضا محمد حسینی تختی ، با اشاره به رعایت دستورالعمل ها و مقررات ایمنی و به تبع آن کاهش حوادث دریایی افزود : در ۴ ماهه نخست سال جاری آمار  سوانح دریایی کاهش ۵۰ درصدی داشته است .

  وی  با بیان اینکه در چهار ماه نخست سال جاری ۳ حادثه گزارش شده است ، گفت : بیشتر سوانح دریایی مربوط به شناورهای سنتی و موتور لنج ها شامل آبگرفتگی و آتش سوزی بوده که  هیچ گونه خسارت جانی نداشته است .

  وی افزود : برگزاری مداوم مانور ها و دوره های ایمنی بصورت منظم از جمله عواملی است که در کاهش سوانح موثر است .

  مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان خاطرنشان کرد : به دلیل موقعیت قرارگیری بنادر شرق هرمزگان از حیث نزدیکی به بنادر کشورهای حوزه خلیج فارس و نیز تردد مکرر انواع کشتی ها ، ضروررت رعایت دقیق مقررات ایمنی و بین المللی برای همه شناورهای متردد ضروری است .
  مطالب مرتبط

  بندر شهید حقانی بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور در مسیرهای دریایی قشم ، هرمز و لارک فعالیت دارد .

  |

  تهیه گزارش‌های بررسی سوانح دریایی و لزوم رسیدگی به موقع در سوانح بسیار شدید از اولویت‌های تیم ممیزی کننده است .

  |

  یک میلیون ۲۲۶ هزار و ۵۳۴ تن از انواع کالای نفتی و غیر نفتی از بنادر شرق هرمزگان تخلیه و بارگیری شده که شامل کالای اساسی ، میوه و تره بار ، مصالح ساختمانی ، مشتقات نفتی ، گازی و ماشین آلات صنعتی است .

  |

  موقعیت دسترسی به آب‌های آزاد ، نزدیکی به کشورهای جنوب خلیج فارس ، اتصال به کریدور شمال - جنوب از طریق شبکه بین‌المللی جاده‌ای و همچنین آبخور مناسب برای پهلوگیری انواع شناور از مزیت‌های بندر شهید باهنر محسوب می‌شود .

  |

  قرارگیری بندر شهید باهنر از حیث نزدیکی به کشورهای خلیج فارس و بهره‌مندی از امتیاز ویژه برای رویه ترانزیتی ، این بندر را به پایگاه مهمی در منطقه تبدیل کرده است .

  |

  نظرات کاربران