در حال بارگذاری ...
 • تشکیل کارگروه تخصصی افزایش جذب کالا و تسهیل فرآیندها در بندر امیرآباد

  با پیگیری ها و برگزاری جلسات متعدد با کشورهای همسایه ، اعضای سازمان اکو و حضور مسئولین کشوری در این بندر به دنبال ایجاد و تکمیل کریدور شمال – جنوب و توسعه ترانزیت کالا از طریق بندر امیرآباد هستیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد با تأکید بر گسترش همکاری ها با کشورهای حوزه CIS جهت توسعه ترانزیت کالا ، از رشد ۱۱۵ درصدی ترانزیت انواع کالا در سال جاری در بندر امیرآباد خبر داد .

  محمدعلی اصل سعیدی پور گفت : از آغاز سال جاری تاکنون ترانزیت انواع کالا نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱۵ درصد رشد داشته است .

  وی با اشاره به توافق ایران و روسیه جهت انتقال ۱۰ میلیون تن کالای ترانزیتی از کریدور شمال _ جنوب و ظرفیت بالای مراوده ترانزیتی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی و روسیه به کشورهای اقیانوس هند و آسیای شرقی از طریق ایران ، افزود : پس از تنش های رخ داده در شرق اروپا ، این کریدور از نظر کوتاهی مسافت و زمان ارسال کالا و در نهایت هزینه تمام شده از اهمیت بیشتری برخوردار است .

  سعیدی پور خاطرنشان کرد : با پیگیری ها و برگزاری جلسات متعدد با کشورهای همسایه ، اعضای سازمان اکو و حضور مسئولین کشوری در این بندر به دنبال ایجاد و تکمیل کریدور شمال – جنوب و توسعه ترانزیت کالا از طریق بندر امیرآباد هستیم .

  مدیرکل بندر امیرآباد از تشکیل کارگروه تخصصی افزایش جذب کالا و تسهیل فرآیندها در استان با حمایت و دستور صریح استاندار مازندران خبر داد .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست معاونت فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد گفت : بندر امیرآباد در راستای حفظ و صیانت از تجهیزات ...

  |

  در راستای توسعه فعالیت کانتینری بنادر شمالی ایران باید به سه مقوله حیاتی شامل تامین کانتینر ، تامین شناور و تعیین زمان برای خط کانتینری توجه شود .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد گفت : برای توسعه بندر امیرآباد امسال از محل اعتبارات دولتی تاکنون ۸۰ میلیارد تومان جذب شده ...

  |

  از این میزان سرمایه گذاری ۲۸ پروژه به ارزش بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال در حال بهره برداری و ۱۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۹ هزار میلیارد ریال در حال ساخت است .

  |

  با توجه به نزدیکی کشورهای روسیه و قزاقستان به ایران به خصوص بندر امیرآباد ، می توان سهم تأمین این نوع کالاها بخصوص غلات را در این بخش افزایش داد و در این راستا استفاده از ظرفیت کشتی های رو - رو جهت بهره بردن بیش از پیش از ظرفیت مبادلات تجاری با کشورهای حاشیه خزر را امری ضروری ...

  |

  نظرات کاربران