در حال بارگذاری ...
 • تعمیر یک شناور خدماتی در بندر بوشهر توسط متخصصان داخلی

  در قالب تعمیر اساسی شناور یاد شده نسبت به نصب و راه اندازی موتورها ، تعمیرات برقی و نصب تابلوهای برق با اعتباری نزدیک به ۱۰ میلیارد ریال اقدام شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ پروژه تعمیر اساسی شناور خدماتی مراد ۳ توسط متخصصان اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر پایان یافت .

  شناور مراد ۳ از نیازهای اصلی و  مهم برای اجرای پروژه لایروبی کانال دسترسی بنادر بوشهر است که با توجه به پروژه لایروبی بندر ریگ باید در کمترین زمان ممکن آماده فعالیت می شد .

  متخصصان اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر با انجام کار شبانه روزی موفق به انجام پروژه تعمیر اساسی شناور مراد ۳ ظرف مدت ۳۰ روز شدند .

  در قالب تعمیر اساسی شناور یاد شده نسبت به نصب و راه اندازی موتورها ، تعمیرات برقی و نصب تابلوهای برق با اعتباری نزدیک به ۱۰ میلیارد ریال اقدام شد .

  شناور خدماتی مراد ۳ با طول ۱۵ متر و وزن تقریبی ۶۰ تن اکنون در آب های بندر ریگ مستقر شده تا بتواند پروژه مهم لایروبی بندر ریگ را پشتیبانی کند .

  پروژه تعمیر اساسی شناور مراد ۳ نمادی بارز از تکیه به توان و ظرفیت متخصصان بومی است که با پشتکار و سرعت عملی قابل توجه توانستند توانایی های خود را برای تعمیر اساسی شناورها به اثبات برسانند .
  مطالب مرتبط

  برنامه توسعه بندر ریگ در قالب طرح جامع در سه بازه زمانی پنج ساله اجرایی خواهد شد که از جمله پروژه‌های شاخص آن می‌توان به احداث اسکله ۱۵۰ متری ، بازوی بندر ریگ ، انبار و تامین اراضی پشتیبان نام برد .

  |

  با اجرای عملیات لایروبی در کانال یاد شده عمق کانال دسترسی بندر ریگ به حدود ۳ متر افزایش خواهد یافت .

  |

  پیش‌بینی می‌شود با توجه به زیرساخت های بندری و توسعه فعالیت شرکت های حمل و نقل شاهد رشد ترانزیت کالا از بنادر بوشهر باشیم .

  |

  پروژه تاسیسات زیربنایی مجتمع بندری نگین نیز به عنوان یکی از عوامل مهم در جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی اکنون بیش از ۸۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و براساس برنامه زمانبندی در موعد مقرر به افتتاح خواهد رسید .

  |

  این تعمیرات شامل محوطه سازی ورودی و اسکله ، اجرای پارکینگ ، ترمیم نرده محوطه اسکله و نصب پله اسکله و حلقه نجات و … است که ظرف مدت ۹ ماه اجرایی خواهد شد .

  |

  نظرات کاربران