در حال بارگذاری ...
 • بهسازی ‌۳۰ کیلومتر از محور پاوه به مریوان

  ۴۰۰ تن آسفالت در مسیر زلته به نودشه ، ۳۵۰ تن در محور نودشه به سه راهی ملندو و ۴۵۰ تن در محور ملندو به گردنه تەتە (انتهای حوزه استحفاظی شهرستان پاوه) بکارگیری شده است .

  به گزارش پرتال حمل ‌و نقل ، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان پاوه گفت : با تلاش راهداران این شهرستان ۳۰ کیلومتر از محور پاوه در استان کرمانشاه به مریوان در استان کردستان با اعتبار ۲۴ میلیارد ریال بهسازی و آسفالت شد .

  ابراهیم شهریاری افزود : محور پاوه به نودشه و مریوان ۱۰۸ کیلومتر است که ۵۸ کیلومتر آن در حوزه استحفاظی شهرستان پاوه و ۵۰ کیلومتر آن نیز در حوزه شهرستان‌های سروآباد و مریوان در استان کردستان است . با تهیه ، حمل و پخش و تراکم بیش از یک هزار و ۲۰۰ تن آسفالت ۳۰ کیلومتر از محور پاوه به مریوان در حوزه استحفاظی این شهرستان که رویه مناسبی نداشت بهسازی شده است .

  رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان پاوه با بیان اینکه این پروژه به صورت امانی اجرا شده است ، اظهار داشت : ۴۰۰ تن آسفالت در مسیر زلته به نودشه ، ۳۵۰ تن در محور نودشه به سه راهی ملندو و ۴۵۰ تن در محور ملندو به گردنه تەتە (انتهای حوزه استحفاظی شهرستان پاوه) بکارگیری شده است .

  شهریاری گفت : با اجرای این پروژه عبور و مرور کاربران جاده ای در این محور مهم و پرتردد تسهیل و آسان شد .

  وی در پایان افزود : محور پاوه به نودشه و مریوان محوری کوهستانی و گردشگری است که بخشی زیادی از آن بر مناطقی از اقلیم کردستان عراق مشرف است و با چشم غیرمسلح شماری از شهرها و روستاهای کردستان عراق و سد دربندیخان قابل مشاهده است و که در فصل بهار و تابستان مقصد سفر گردشگران از اقصی نقاط کشور است .
  مطالب مرتبط

  استان مرکزی با توجه موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در کانون راه های کشور ، از لحاظ ترددهای بین استانی از جایگاه سوم در کشور برخوردار است که نشان از اهمیت بالای راه‌های استان دارد .

  |

  عملیات اجرای روکش آسفالت در محور آوه - جعفریه اززیرگذر آزادراه ساوه - سلفچگان به سمت آوه ، طرح دیگری برای ارتقای رویه آسفالتی راه‌های شهرستان ساوه است که همزمان با پروژه آسفالت جاده الوسجرد شروع شده و در حال حاضر پیمانکار مربوطه مشغول اجرای طرح می‌باشد .

  |

  در حال حاضر ۸۳ شرکت و موسسه حمل و نقل مسافر با ۱۷۳ دستگاه اتوبوس ، ۵۲۵ دستگاه مینی‌بوس و ۷۰۷ دستگاه سواری کرایه و دو هزار و ۳۸۳ راننده حرفه‌ای در ۱۰ پایانه مسافربری استان مشغول خدمت‌رسانی به کاربران حمل و نقل عمومی هستند .

  |

  به منظور ارتقا ایمنی تردد و کاهش تصادفات و فوتی‌های جاده ای ، طرح کنترل و نظارت بر تردد وسابل نقلیه عمومی با همکاری پلیس راه استان به طور مستمر در حال اجراست .

  |

  در حوزه ایمنی و حریم با نصب و به‌روزرسانی ۶۸عدد چراغ چشمک زن ، نصب شش هزار و ۳۵۹ عدد انواع علائم اخطاری و انتظامی ، ۱۴۳ عدد تابلو اطلاعاتی ، خط کشی ۵۶۵ کیلومتر ، نصب سه هزار و ۶۹۲ عدد چشم گربه ای ، استوانه و بشکه ایمنی ، یکهزار و ۳۳۲ عدد سرعتکاه و ۱۶۸ کیلومتر شیار لرزاننده نسبت ...

  |

  نظرات کاربران