در حال بارگذاری ...
 • بهسازی ‌۳۰ کیلومتر از محور پاوه به مریوان

  ۴۰۰ تن آسفالت در مسیر زلته به نودشه ، ۳۵۰ تن در محور نودشه به سه راهی ملندو و ۴۵۰ تن در محور ملندو به گردنه تەتە (انتهای حوزه استحفاظی شهرستان پاوه) بکارگیری شده است .

  به گزارش پرتال حمل ‌و نقل ، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان پاوه گفت : با تلاش راهداران این شهرستان ۳۰ کیلومتر از محور پاوه در استان کرمانشاه به مریوان در استان کردستان با اعتبار ۲۴ میلیارد ریال بهسازی و آسفالت شد .

  ابراهیم شهریاری افزود : محور پاوه به نودشه و مریوان ۱۰۸ کیلومتر است که ۵۸ کیلومتر آن در حوزه استحفاظی شهرستان پاوه و ۵۰ کیلومتر آن نیز در حوزه شهرستان‌های سروآباد و مریوان در استان کردستان است . با تهیه ، حمل و پخش و تراکم بیش از یک هزار و ۲۰۰ تن آسفالت ۳۰ کیلومتر از محور پاوه به مریوان در حوزه استحفاظی این شهرستان که رویه مناسبی نداشت بهسازی شده است .

  رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان پاوه با بیان اینکه این پروژه به صورت امانی اجرا شده است ، اظهار داشت : ۴۰۰ تن آسفالت در مسیر زلته به نودشه ، ۳۵۰ تن در محور نودشه به سه راهی ملندو و ۴۵۰ تن در محور ملندو به گردنه تەتە (انتهای حوزه استحفاظی شهرستان پاوه) بکارگیری شده است .

  شهریاری گفت : با اجرای این پروژه عبور و مرور کاربران جاده ای در این محور مهم و پرتردد تسهیل و آسان شد .

  وی در پایان افزود : محور پاوه به نودشه و مریوان محوری کوهستانی و گردشگری است که بخشی زیادی از آن بر مناطقی از اقلیم کردستان عراق مشرف است و با چشم غیرمسلح شماری از شهرها و روستاهای کردستان عراق و سد دربندیخان قابل مشاهده است و که در فصل بهار و تابستان مقصد سفر گردشگران از اقصی نقاط کشور است .
  مطالب مرتبط

  سی‌اُمین آزمون تأسیس و فعالیت شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی کالا صبح روز پنجشنبه مورخ 16 آذر ماه جاری در تهران برگزار می‌شود .

  |

  در قالب طرحی امانی با مشارکت شورای روستای نویس و خیرین راهساز ، نسبت به احصا موارد نیاز پل لوله‌ای محور قاهان - نویس اقدام شد . پس از بررسی صورت گرفته ، با هدف تامین ایمنی محور قاهان - نویس و جلوگیری از حوادث محتمله ، عملیات تعریض و حذف قوس در دستور کار قرار گرفت .

  |

  عملکرد آسفالت و روکش انجام گرفته در حوزه‌ی راه‌های روستایی و فرعی از ابتدای سال جاری تاکنون به نسبت آمار یکساله‌ سال ۱۴۰۱، پیشرفت قابل تاملی داشت است .

  |

  یکی از ملزومات مهم ایمنی جاده‌ای که نقشی ارزنده در کاهش حوادث و تسهیل سفرهای برون شهری دارد ، اجرای خط کشی و نقوش ترافیکی است که در انتقال پیام‌های اطلاعاتی - هشداری به طور بصری به کاربران و رانندگان نقشی مهم دارند ، در مقاطعی از محورهای استان اجرا می‌شود .

  |

  ۱۶۳ دستگاه اتوبوس ، ۵۷۳ دستگاه مینی‌بوس ، ۷۶۲ دستگاه سواری و ۲ هزار و ۲۶۲ راننده وظیفه خدمات‌رسانی و جابه‌جایی مسافر را بر عهده دارند .

  |

  نظرات کاربران