در حال بارگذاری ...
 • بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی شهرستان طالقان با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان

  به دلیل شرایط کوهستانی ، برخی محورهای روستایی این شهرستان هنوز بهسازی و آسفالت نشده است که انجام آن در دستور کار راهداری البرز قرار گرفته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون فنی و راه‌های روستایی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت : چهار محور راه روستایی در شهرستان طالقان با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان بهسازی و آسفالت می‌شود .

  سید وحید ابراهیم‌زاده با اشاره به اینکه طول راه‌های اصلی ، شریانی ، بزرگراهی و آزادراهی استان در مجموع ۴۱۰ کیلومتر است ، گفت : طول راه‌های روستایی البرز دو برابر این رقم است .

  وی با بیان اینکه خوشبختانه استان البرز در حوزه بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی جز استان‌های پیشتاز کشور است و درحال حاضر تقربیا ۹۵ درصد راه‌های روستایی البرز آسفالته هستند ، افزود : محل تأمین اعتبار و پرداخت مطالبات پیمانکاران در حوزه راه‌های روستایی از محل منابع اعتبارات استانی و ملی است .

  ابراهیم زاده در ادامه به بهسازی و آسفالت روستاهای طالقان اشاره کرد و گفت : به دلیل شرایط کوهستانی ، برخی محورهای روستایی این شهرستان هنوز بهسازی و آسفالت نشده است که انجام آن در دستور کار راهداری البرز قرار گرفته است .

  وی به اجرای پروژه بهسازی راه‌ روستایی ده‌در به آسکان به طول یک و نیم کیلومتر و گته‌ده به طول چهار کیلومتر اشاره کرد و افزود : اجرای این پروژه از اواخر خردادماه سال جاری آغاز شد و طبق‌برنامه‌ریزی در موعد مقرر به پایان می‌رسید اما به علت وقوع سیل در این شهرستان و خسارت‌های وارده به پروژه‌های در دست اجرا و اجرای لوله‌کشی گاز ، تحویل پروژه زمان بیشتری می‌برد .

  معاون فنی و راه‌های روستایی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز همچنین به اجرای پروژه تسطیح و رگلاژ راه روستایی خوران - اهوارک خبر داد و گفت : این پروژه به طول چهار و نیم کیلومتر در حال اجراست . همچنین عملیات خاکبرداری ، خاکریزی ، زیراساس و اساس در محور روستایی اوچان به میر به طول سه کیلومتر انجام شده و در حال حاضر آماده آسفالت است که بعد از اتمام عملیات گازرسانی منطقه ، راهداری البرز نسبت به آسفالت این محدوده اقدام می‌کند .

  ابراهیم زاده با بیان اینکه در مجموع برای پروژه‌های مذکور ۳۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که تاکنون ۱۲ میلیارد تومان آن تخصیص یافته است ، گفت : اگر ساماندهی راه‌های روستایی البرز با همین روند پیش برود شاهد رونق و آبادانی هرچه بیشتر روستاها و ارتقای خدمت‌رسانی به کاربران جاده‌ای در راه‌های ارتباطی استان خواهیم بود .
  مطالب مرتبط

  یکی از مشکلات اساسی شهرستان خور و بیابانک ، راه‌های ارتباطی و مواصلاتی آن است و با توجه به حجم بالای تردد در جاده‌های آن و نبود زیرساخت‌های حمل و نقل مناسب ، باید افزایش ایمنی راه‌های این خطه را جدی گرفت .

  |

  در هفته دولت ۳۰ پروژه مختلف در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای در سطح استان با اعتباری نزدیک به ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال افتتاح و به بهره‌برداری رسید که به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای هزار و ۸۰۱ نفر نیز شغل ایجاد کرد . این پروژه ها شامل ساخت پل و تقاطع غیرهمسطح ، توسعه ابنیه ...

  |

  همزمان با هفته دولت سال جاری ۱۳۱ پروژه ایمن‌سازی راه‌های کشور ، ۵۵۵ پروژه مرتبط با تعریض ، بهسازی ، لکه‌گیری و روکش‌آسفالت محورهای اصلی و شریانی ، ۳۴ پروژه مرتبط با احداث و مرمت راهدارخانه‌ها و‌ بازسازی ماشین‌آلات ، ۱۰۷ پروژه تعریض و تعمیر پل‌ها و ابنیه‌فنی راهها و رفع ...

  |

  از این میزان ۱۱۰ کیلومتر و حدود ۳۵ روستا تا پایان فصل کاری آسفالت خواهد شد که اجرای این برنامه‌ها نیازمند ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت : در راستای ارتقاء و توسعه راه‌های شهرستان کمیجان از ابتدای امسال ۱۸ ...

  |

  نظرات کاربران