در حال بارگذاری ...
 • بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی شهرستان طالقان با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان

  به دلیل شرایط کوهستانی ، برخی محورهای روستایی این شهرستان هنوز بهسازی و آسفالت نشده است که انجام آن در دستور کار راهداری البرز قرار گرفته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون فنی و راه‌های روستایی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت : چهار محور راه روستایی در شهرستان طالقان با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان بهسازی و آسفالت می‌شود .

  سید وحید ابراهیم‌زاده با اشاره به اینکه طول راه‌های اصلی ، شریانی ، بزرگراهی و آزادراهی استان در مجموع ۴۱۰ کیلومتر است ، گفت : طول راه‌های روستایی البرز دو برابر این رقم است .

  وی با بیان اینکه خوشبختانه استان البرز در حوزه بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی جز استان‌های پیشتاز کشور است و درحال حاضر تقربیا ۹۵ درصد راه‌های روستایی البرز آسفالته هستند ، افزود : محل تأمین اعتبار و پرداخت مطالبات پیمانکاران در حوزه راه‌های روستایی از محل منابع اعتبارات استانی و ملی است .

  ابراهیم زاده در ادامه به بهسازی و آسفالت روستاهای طالقان اشاره کرد و گفت : به دلیل شرایط کوهستانی ، برخی محورهای روستایی این شهرستان هنوز بهسازی و آسفالت نشده است که انجام آن در دستور کار راهداری البرز قرار گرفته است .

  وی به اجرای پروژه بهسازی راه‌ روستایی ده‌در به آسکان به طول یک و نیم کیلومتر و گته‌ده به طول چهار کیلومتر اشاره کرد و افزود : اجرای این پروژه از اواخر خردادماه سال جاری آغاز شد و طبق‌برنامه‌ریزی در موعد مقرر به پایان می‌رسید اما به علت وقوع سیل در این شهرستان و خسارت‌های وارده به پروژه‌های در دست اجرا و اجرای لوله‌کشی گاز ، تحویل پروژه زمان بیشتری می‌برد .

  معاون فنی و راه‌های روستایی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز همچنین به اجرای پروژه تسطیح و رگلاژ راه روستایی خوران - اهوارک خبر داد و گفت : این پروژه به طول چهار و نیم کیلومتر در حال اجراست . همچنین عملیات خاکبرداری ، خاکریزی ، زیراساس و اساس در محور روستایی اوچان به میر به طول سه کیلومتر انجام شده و در حال حاضر آماده آسفالت است که بعد از اتمام عملیات گازرسانی منطقه ، راهداری البرز نسبت به آسفالت این محدوده اقدام می‌کند .

  ابراهیم زاده با بیان اینکه در مجموع برای پروژه‌های مذکور ۳۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که تاکنون ۱۲ میلیارد تومان آن تخصیص یافته است ، گفت : اگر ساماندهی راه‌های روستایی البرز با همین روند پیش برود شاهد رونق و آبادانی هرچه بیشتر روستاها و ارتقای خدمت‌رسانی به کاربران جاده‌ای در راه‌های ارتباطی استان خواهیم بود .
  مطالب مرتبط

  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین ، هفته دولت امسال در مجموع ۲۲ طرح راهداری را با ارزش ۱۲۲ میلیارد ریال در شهرستان های قزوین و آوج و بوئین‌زهرا به بهره برداری رساند .

  |

  از محل اعتبارات سفر استانی ، ۴۴ کیلومتر راه روستایی تا پایان سال مالی ۱۴۰۱ به بهره‌برداری می‌رسد که هدف‌گذاری این است که تا پایان سال ۱۴۰۵ همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از راه آسفالت برخوردار شوند .

  |

  نظر به تجارب سنوات گذشته و اجرای طرح‌هایی که به منظور تهیه بانک اطلاعات از راه‌های استان صورت گرفته که به دلیل حجم انبوه فایل ها ، عملا امکان بارگزاری و دسترسی کاربران میسر نبود ، نسبت به اجرای طرح نوآورانه‌ای اقدام و به مرحله اجرا درآمد .

  |

  جاده ها از جمله اموال عمومی است که قانون گذار حفظ ، حراست نگهداری ، تعریض و هرگونه فعالیتهای مرتبط با آن را به این اداره کل محول نموده ، بدیهی است ایمن نمودن محورها برای سلامت عبور و مرور و توسعه آتی راه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

  |

  چاله پرکنی با آسفالت به میزان ۵۹۰ تن ، ساماندهی و نصب علائم به تعداد ۳۰۰۰ عدد ، شست و شوی ۱۰۰۰۰ عدد علائم ایمنی ، شناسایی ۵ مورد تخلفات حریم و صدور اخطار برای متخلفان و در نهایت قلع و قمع ۲ مورد در این مدت انجام شده است .

  |

  نظرات کاربران