در حال بارگذاری ...
 • ایمن سازی محورهای منتهی به پایانه مرزی میرجاوه در آستانه اربعین حسینی (ع)

  به منظور فراهم آوردن سفر ایمن برای زائرین و ایمن سازی این محور اقداماتی نظیر تعریض یک‌ کیلومتر جاده ورودی به پایانه، خط کشی ۷۰ کیلومتر محور منتهی به پایانه و نصب ۲۰۰۰ عدد علائم انجام شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از ایمن سازی محورهای منتهی به پایانه مرزی میرجاوه در آستانه ورود زوار پاکستانی جهت شرکت در مراسم اربعین حسینی خبر داد .

  ایوب کرد اظهار داشت : در آستانه اربعین حسینی و پیش بینی خیل عظیم ورود زوار کشور دوست و همسایه پاکستان ، این اداره کل، ایمن سازی محورهای منتهی به پایانه مرزی میرجاوه را در دستور کار قرار داده است .

  وی با بیان اینکه پایانه مرزی میرجاوه به عنوان‌ دروازه ورودی شرقی استان از اهمیت بالایی برخوردار است ، گفت : به منظور فراهم آوردن سفر ایمن برای زائرین و ایمن سازی این محور اقداماتی نظیر تعریض یک‌ کیلومتر جاده ورودی به پایانه، خط کشی ۷۰ کیلومتر محور منتهی به پایانه و نصب ۲۰۰۰ عدد علائم انجام شده است .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان افزود : همچنین نصب تابلوهای اطلاعاتی در خروجی پایانه ، ۱۴ عدد چراغ چشمک زن‌ محورهای منتهی به مرز ، تنقیه ۱۵۰ دستگاه پل محورهای منتهی به میرجاوه ، استقرار دو دستگاه تانکر آبرسان در مرز میرجاوه و لکه گیری مستمر محورهای منتهی به مرز از دیگر اقدامات این اداره کل جهت ایمن سازی این محور مهم و پر تردد استان بوده است .

  کرد خاطرنشان کرد : در حال حاضر ۱۸ گشت راهداری با ۴۲ نفر نیروی راهدار در محور های منتهی به مرز میرجاوه در حال خدمات رسانی به مسافران و کاربران جاده ای هستند .
  مطالب مرتبط

  با توجه به عدم برگزاری مراسم اربعین حسینی در دو سال گذشته ، به دلیل شیوع بیماری کرونا ، در سالجاری ، در تعداد زائرین از کشور پاکستان شاهد افزایش تردد خواهیم بود .

  |

  بازگشایی مرز خسروی و سفر زوار اربعین به عتبات عالیات از بیست و سوم مرداد آغاز شده و اکنون هم در روزهای پایانی بازگشت زوار اربعین به کشور قرار داریم و خدمات راهداری در پایانه مرزی خسروی تا بازگشت آخرین مسافر به کشور ادامه دارد .

  |

  از ۱۱ شهریور تا به امروز ۱۳۷ دستگاه ناوگان عمومی مسافری کار انتقال زائران اربعین حسینی به مرز تمرچین را به عهده داشته و ۲۷۰ ناوگان عمومی مسافری نیز زائران را از مرز تمرچین به اقصی نقاط استان و کشور منتقل نمودند .

  |

  در جریان جابجایی زوار امسال شاهد تعامل بسیار خوبی بین مسئولان ستاد حمل و نقل اربعین و دست اندرکاران بخش حمل و نقل مسافر استان بودیم و همین امر موجب پاسخگویی به نیاز همه زوار به ناوگان شد .

  |

  در این مدت ۲۱ پرونده تخلفاتی مربوط به رانندگان حمل و نقل بخش مسافر در کمیسیون ماده یازده ، ۱۶ پرونده تخلفاتی مربوط به شرکت های حمل و نقل عمومی بخش مسافر در کمیسیون ماده دوازده و نیز ۸ پرونده تخلفات مالکین خودروهای ناوگان عمومی در کمیسیون ماده ۱۴ مورد بحث و بررسی و صدور رای ...

  |

  نظرات کاربران