در حال بارگذاری ...
 • سیستم های حمل و نقل جاده ای فارس آماده پشتیبانی و ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی

  تا پایان طرح اربعین سالجاری ایمن سازی تمامی محورهای مواصلاتی استان در دستور کار قرار راهداری قرار گرفته و از زمان شروع طرح علاوه بر آماده بودن راهدارخانه های موجود در مسیر ، تمامی گشت های راهداری نیز فعال می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس با اشاره به فراهم بودن شرایط برای انواع سفر زائرین اربعین حسینی (ع) گفت : برای افزایش سطح خدمات ایستگاه ویژه جابجایی زائرین اربعین در پایانه های چهارگانه مسافری شیراز راه اندازی می شود .

  علیرضا راستیار گفت : هماهنگی و مقدمات لازم برای جابجایی زائرین و مشتاقان سفر معنوی اربعین با همکاری دستگاه های مسئول و بویژه بخش حمل و نقل استان انجام شده و انشاالله  همانند سالهای گذشته ، زائرین اربعین حسینی مشکلی برای سفر معنوی اربعین نخواهند داشت .

  رئیس کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین حسینی (ع) استان اظهار داشت : جلسات کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین استان فارس به صورت منظم در حال برگزاری است و تاکنون نیز هماهنگی های مناسبی بین دستگاه های مرتبط عضو این کمیته برقرار شده و با پیگیری مصوبات این کمیته قطعاً امسال شاهد افزایش سطح خدمات به زائرین محترم خواهیم بود .

  وی با اشاره به لزوم آمادگی دستگاه های مسئول در بازه زمانی سفر اربعین گفت : با اعلام ستاد سفر اربعین کشور ، طرح سراسری جابجایی زوار اربعین حسینی از ۱۰ شهریور تا ۵ مهر به مدت ۲۷ روز اجرایی می شود و زوارالحسین (ع) از شهرهای محل سکونت خود به مرز های تعیین شده و بالعکس جابجا می شوند .

  علیرضا راستیار رئیس کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین حسینی (ع) استان خاطرنشان ساخت : تا پایان طرح اربعین سالجاری ایمن سازی تمامی محورهای مواصلاتی استان در دستور کار قرار راهداری قرار گرفته و از زمان شروع طرح علاوه بر آماده بودن راهدارخانه های موجود در مسیر ، تمامی گشت های راهداری نیز فعال می شود . از تمامی ظرفیت ناوگان بخش حمل و نقل مسافر استان برای ارائه خدمات هرچه مطلوب تر به زائران اربعین حسینی(ع) بهره گیری می شود .

  راستیار یادآور ساخت : در این ایام از حدود ۹۰۰ دستگاه ناوگان اتوبوسی در استان برای اجرای این طرح استفاده خواهد شد و مرز شلمچه به عنوان مرز ورودی و خروجی این استان اعلام شده است.
  مطالب مرتبط

         

  |

  به منظور کاهش بخشی از هزینه های تحمیل شده بر ناوگان ، معافیت از عوارض مترتب بر حمل و نقل ( عوارض ۵ درصد شهرداری‌ها ) ، تخصیص سوخت علی الحساب به ناوگان فعال در طرح با توجه به فعالیت مداوم آنها و اتمام سهمیه متعلقه و محاسبه نرخ کرایه حمل زائران به صورت یک سر خالی در نظر گرفته شده ...

  |

  ساماندهی پایانه‌های مرزی از لحاظ امکانات و تجهیزات مورد نیاز، افزایش گیت‌های کنترلی گذرنامه ، زیرساخت‌های بهداشتی پایانه‌ها ، تأمین آب شرب خنک و سیستم‌های سرمایشی با توجه به فصل گرما ، تجهیز نقاط عبوری به سایه‌بان و دستگاه مه پاش و به طور کلی تأمین تمام امکانات کمک کننده ...

  |

  بازگشایی مرز خسروی و سفر زوار اربعین به عتبات عالیات از بیست و سوم مرداد آغاز شده و اکنون هم در روزهای پایانی بازگشت زوار اربعین به کشور قرار داریم و خدمات راهداری در پایانه مرزی خسروی تا بازگشت آخرین مسافر به کشور ادامه دارد .

  |

  از ۱۱ شهریور تا به امروز ۱۳۷ دستگاه ناوگان عمومی مسافری کار انتقال زائران اربعین حسینی به مرز تمرچین را به عهده داشته و ۲۷۰ ناوگان عمومی مسافری نیز زائران را از مرز تمرچین به اقصی نقاط استان و کشور منتقل نمودند .

  |

  نظرات کاربران