در حال بارگذاری ...
 • جابجایی کاروان های راهیان نور دانش آموزی استان اردبیل با ۹۰ دستگاه اتوبوس

  در راستای انتقال فرهنگ عاشورایی دوران دفاع مقدس و شناساندن رشادت های شهیدان کارکنان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ، فعالان عرصه حمل و نقل و رانندگان پرتلاش با روحیه جهادی و انقلابی در میدان عمل آماده خدمات رسانی هرچه شایسته به زائران کاروان های راهیان نور هستند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت : کاروان های راهیان نور دانش آموزی استان اردبیل با ۹۰ دستگاه اتوبوس عازم مناطق عملیاتی شمالغرب کشور می شوند .

  کلیم اله وثوقی در جلسه هماهنگی اعزام کاروان های راهیان نور دانش آموزی از انجام تمهیدات لازم جهت اعزام کاروان های راهیان نور خبر داد . از ابتدای سال جاری بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ زائر سرزمین های نور با ۵۷ دستگاه اتوبوس از مناطق عملیاتی بازدید کرده اند .

  وی با گرامیداشت یاد و خاطره ۳ هزار و ۴۰۰ شهید والامقام استان ، عزت ، اقتدار ، صلابت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی را مدیون خون پاک شهدا دانست و بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید کرد .

  وثوقی اهمیت اعزام کاروان راهیان نور را در شناساندن رشادت ها ، فداکاری ها و ایثارگری های شهدای گرانقدر بسیار مهم عنوان کرد و گفت : تنها راه اقتدار و پیشرفت همگان الگوگیری از زندگانی ارزشمند شهدا ، جانبازان ، ایثارگران و رزمندگان است .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اینکه همه ما وظیفه داریم راه شهدا را با تمام توان ادامه دهیم خاطرنشان کرد : در راستای انتقال فرهنگ عاشورایی دوران دفاع مقدس و شناساندن رشادت های شهیدان کارکنان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ، فعالان عرصه حمل و نقل و رانندگان پرتلاش با روحیه جهادی و انقلابی در میدان عمل آماده خدمات رسانی هرچه شایسته به زائران کاروان های راهیان نور هستند .

  وثوقی گفت : نظارت ویژه ای بر عملکرد شرکت ها و ناوگان های اعزامی از طریق معاونت حمل و نقل انجام می شود تا زائران راهیان نور در سلامتی و امنیت کامل از این سفر معنوی بهره های لازم را ببرند .
  مطالب مرتبط

  کارشناسان ایمنی و ترافیک این اداره کل علاوه بر بازدیدهای دوره‌ای از حمل این‌گونه مواد به همراه تیمی مشترک متشکل از دستگاه‌هایی چون مدیریت بحران استانداری ، شرکت شهرک‌های صنعتی ، پلیس راه ، آتش‌نشانی ، اداره کل حفاظت محیط زیست ، شرکت پخش فرآورده های نفتی ، صنعت ، معدن و ...

  |

  در مراکز معاینه فنی ، هم بازدیدهای ظاهری از نظر مواردی چون کیفیت آج لاستیک‌ها ، چراغ‌ها و کمربندها و در و شیشه و هم آزمون های مکانیزه مانند تست ترمز ، لغزش جانبی چرخ‌ها ، تست آلاینده ها ، کیلومترشمار و تست نور برای وسایل نقلیه انجام می‌شود .

  |

  ۵۲۶ دستگاه اتوبوس از ناوگان حمل نقل جاده‌ای استان برای بازگشت زائران حسینی از مرز مهران وظیفه خدمت رسانی به زائران را برعهده داشته اند .

  |

  طی این مدت ۵۰۰ دستگاه اتوبوس بیش از ۱۲ هزار زائر حسینی را از مسیر استان به مرزهای عراق و برگشت جابجا کردند و با تمهیداتی که پیش بینی شده بود خوشبختانه هیچ گونه توقفی در مسیر رفت و برگشت رخ نداد و هیچ مسافری بر زمین نماند .

  |

  بیش از ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای عملیات خط کشی ، ایمن سازی و ارتقای سطح ایمن‌سازی و آشکارسازی راه‌های مواصلاتی شهرستان اعتبار مورد نیاز است که این اعتبار از محل اعتبارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تامین خواهد شد .

  |

  نظرات کاربران