در حال بارگذاری ...
 • معاینه فنی بیش از ۱۲ هزار ناوگان سنگین حمل و نقل جاده ای در سیستان و بلوچستان

  مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین به منظور دستیابی به اهدافی مثل ارتقاء ایمنی در تردد جاده ای ، حفظ محیط زیست از آلودگی ، کاهش ترافیک ناشی از نقص فنی خودرو در جاده هادر بخش حمل و نقل عمومی فعالیت می نمایند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از مراجعه ۱۲ هزار و ۳۳۰ وسیله نقلیه سنگین و نیمه سنگین جاده ای به مراکز معاینه فنی استان‌ طی چهار ماهه نخست سالجاری خبر داد .

  تیمور باقری اظهار داشت : از تعداد ناوگان های مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی استان ، ۹ هزار و ۲۳۲ دستگاه موفق به کسب گواهی معاینه فنی در مرتبه اول ، یک هزار و ۴۸۰ دستگاه پس از اصلاح عیب این گواهی را دریافت و تعداد یک هزار و ۶۱۸ دستگاه نیز موفق به اخذ برگه معاینه فنی نشدند .

  وی با اشاره به اهمیت و ارزش کار معاینه فنی خودرو در حفظ محیط زیست ، ایمنی و امنیت جاده ها گفت : مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین به منظور دستیابی به اهدافی مثل ارتقاء ایمنی در تردد جاده ای ، حفظ محیط زیست از آلودگی ، کاهش ترافیک ناشی از نقص فنی خودرو در جاده هادر بخش حمل و نقل عمومی فعالیت می نمایند .

  معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان ادامه داد : در مراکز فوق الذکر ، علاوه بر بازدیدهای ظاهری شامل کیفیت آج لاستیک ها، شیشه ها و آینه ها ، چراغ ها ، کمربند ایمنی ، باک ها ، درب ها و موارد ایمنی داخل خودرو ، آزمون های مکانیزه شامل تست ترمز ، لغزش جانبی چرخ ها ، تست آلاینده هاصورت می پذیرد .

  باقری با اشاره به اعمال دوره ای کنترل های لازم توسط کارگروه نظارت بر معاینه فنی استان‌ شامل ادارات محیط زیست ، پلیس راهور واداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ، خاطرنشان کرد : در استان سیستان و بلوچستان ۴ مرکز معاینه فنی سنگین ، دو مرکز در زاهدان و یک مرکز در هر یک از شهرستان های خاش و زابل فعالیت می کنند و کلیه عملیات مربوط به کنترل وضعیت ناوگان و صدور برگه معاینه فنی بصورت مکانیزه انجام می گیرد .

   
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان از شناسایی بیش از ۲ هزار تن اضافه تناژ در جاده های استان طی پنج ماه سال جاری خبر ...

  |

  در معاینات فعلی مواردی همچون میزان آلایندگی ، میزان آلودگی صوتی ، ترمزها ، نور چراغ ها ، فرسودگی بیش از حد خودرو، باک غیر استاندارد و آج لاستیک ها تست می شود . عمل نکردن صحیح سیستم ترمز بیشترین علت ردی معاینه فنی در اتوبوس ها و مینی بوس ها بوده و آج لاستیک و میزان آلایندگی و تست ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت : در چهارماه امسال بیش از ۱۶۰۰ تن اضافه تناژ در محورهای استان ...

  |

  در این مراکز انواع آزمایشات همچون آزمایش میزان آلایندگی ، میزان صدا ، تست سرعت ، تست ترمزها ، نور چراغ‌ها ، باک غیر استاندارد ، آج لاستیک و سایر آزمایشهای فنی مشابه از وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین گرفته می‌شود .

  |

  بیشترین پذیرش وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین جهت معاینه فنی به ترتیب در شهرستان های ارومیه ، خوی و مهاباد انجام گرفته است .

  |

  نظرات کاربران