در حال بارگذاری ...
 • مرمت و بازسازی ۱۷ دستگاه پل در محورهای اصلی و روستایی استان خراسان شمالی

  وضعیت پل ها با توجه به سامانه bms (طبق بازدید میدانی و ثبت تصاویر خرابی پل ها) رصد و در صورت نیاز اقدامات لازم برای مرمت ، بازسازی و اولویت بندی انجام می شود که در همین راستا تاکنون مشخصات ۶ هزار و ۴۰۰ دستگاه انواع آبرو و پل در این سامانه ثبت و ۷۳۵ دستگاه پل باقی مانده تا نیمه شهریور ماه جاری اقدام خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی از مرمت و بازسازی ۱۷ دستگاه پل با ۱۰ هزار میلیون ریال اعتبار در محورهای اصلی و روستایی استان از ابتدای سال تاکنون و ثبت مشخصات ۶ هزار و ۴۰۰ دستگاه آبرو و پل در سامانه مدیریت نگهداری پل های استان خبر داد .

  جعفر شهامت گفت : پروژه مرمت و بازسازی ۴۰ دستگاه پل ، طی سال جاری در محورهای فاروج ، جنگل گلستان و همچنین پل ۷ دهانه در گرمه اجرا می شود که ۸۰ هزار میلیون ریال اعتبار برای آن ها پیش بینی شده است . برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی و تخریب پل‌های استان هرسال ، چند نوبت بازدید دوره‌ای توسط کارشناسان این اداره کل از پل‌ها و بازگشایی ورودی و خروجی و تنقیه و مرمت جزئی پل ها انجام می شود .

  وی اظهار کرد : همچنین وضعیت پل ها با توجه به سامانه bms (طبق بازدید میدانی و ثبت تصاویر خرابی پل ها) رصد و در صورت نیاز اقدامات لازم برای مرمت ، بازسازی و اولویت بندی  انجام می شود که در همین راستا تاکنون مشخصات ۶ هزار و ۴۰۰ دستگاه انواع آبرو و پل در این سامانه ثبت و ۷۳۵ دستگاه پل باقی مانده تا نیمه شهریور ماه جاری اقدام خواهد شد .  

  وی با بیان این که مرمت و بازسازی ۸ دستگاه پل در محورهای استان در حال اجراست، ادامه داد : مرمت و بازسازی ، لایروبی و تنقیه پل‌ها به خصوص در فصل بارش ، مانع انسداد مسیرهای ارتباطی می شود و زمینه تردد روان در جاده‌ ها را فراهم می‌کند .

  شهامت ، همچنین درباره پل های در حال احداث اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در سال جاری تصریح کرد : از ابتدای سال گذشته تاکنون ۱۵ دستگاه پل در محورهای استان به بهره برداری رسیده است و ۸ دستگاه پل دیگر نیز در محورهای استان در حال ساخت است که در شهرستان مانه و سملقان ۳ دستگاه پل در محور خرتوت - یموق و یک دستگاه پل در محور حصه گاه ، در شهرستان راز و جرگلان یک دستگاه پل در غلامان و یک دستگاه پل در کیلو پنجه و در شهرستان بجنورد یک دستگاه پل در محور اخلی دنگل و یک دستگاه پل در محور آقا نبی در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز طی سال جاری به بهره برداری خواهد رسید .
  مطالب مرتبط

  با وجود مشکلات اعتباری تلاش می شود کل مسیر روکش آسفالت شود ضمن اینکه نقطه حادثه خیز این محور در حوالی روستای شامار نیز در حال تعریض و اصلاح است .

  |

  بیشترین عامل تلفات جاده ای به دلیل سرعت غیرمجاز است که کاربران جاده ای با عدم رعایت سرعت مجاز و فاصله غیرمجاز باعث به وقوع پیوستن تصادفات جاده ای می‌شود .

  |

  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با جدیت کامل پیگیر این پروژه های مصوب بوده بطوریکه برخی از این پروژه ها مانند بهسازی و آسفالت راه های روستایی و لکه گیری و روکش آسفالت در حال انجام و برخی دیگر از پروژه ها در حال پیمان سپاری و درخواست تامین اعتبار هستند که ...

  |

  خیرین راهساز با مشارکت در ایمن سازی راه های مواصلاتی از قبیل حذف نقاط حادثه خیز باعث کاهش سوانحات و تلفات جاده ای ، حل مشکلات در شبکه های ارتباطی و افزایش ظرفیت ترافیکی و دسترسی های ایمن خواهند شد .

  |

  بازگشایی مرز خسروی و سفر زوار اربعین به عتبات عالیات از بیست و سوم مرداد آغاز شده و اکنون هم در روزهای پایانی بازگشت زوار اربعین به کشور قرار داریم و خدمات راهداری در پایانه مرزی خسروی تا بازگشت آخرین مسافر به کشور ادامه دارد .

  |

  نظرات کاربران