در حال بارگذاری ...
 • قابل بهره‌برداری بودن ۲۰ پروژه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین در هفته دولت

  لکه‌گیری و روکش محور قدیم قزوین - رشت به طول شش کیلومتر با اعتباری بالغ بر پنج هزار و ۲۰۰ میلیون تومان ، لکه‌گیری و روکش آسفالت محور طرازان - طوینان به طول یک کیلومتر با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۴۰۰ میلیون تومان ، لکه‌گیری و روکش آسفالت محور قزوین - بویین زهرا به طول پنج کیلومتر در محدوده پل شاه‌عباسی با اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار میلیون تومان ، لکه‌گیری و روکش دو کیلومتر از محور شامی شاپ - دانسفهان در محدوده شال با مبلغی حدود سه هزار و ۵۰۰ میلیون تومان و لکه‌گیری و روکش آسفالت محور اک - خرم آباد به طول دو کیلومتر با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیون تومان از دیگر پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل‌ ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از قابل بهره‌برداری بودن ۲۰ پروژه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در هفته دولت خبر داد و اعلام کرد : پروژه‌های مذکور سبب ایجاد شغل موقت برای ۱۸۸ نفر شد .

  جواد حق‌لطفی با بیان اینکه در هفته دولت سال جاری ۲۰ پروژه راهداری و حمل و نقل استان افتتاح خواهد شد ، گفت :‌ در این ایام ، افتتاح در شهرستان قزوین اجرای روکش حفاظتی آزادراه قزوین - کرج و کنارگذر به طول ۱۰ کیلومتر با هزینه‌ای بالغ بر ۱۲ هزار میلیون تومان و لکه‌گیری و روکش آسفالت محور اصلی سگزآباد - دانسفهان به طول شش کیلومتر با هزینه‌ای بالغ بر ۱۵ هزار میلیون تومان را در شهرستان بوئین زهرا در دستور کار داریم .

  وی بهسازی و آسفالت راه فرعی زین‌آباد - قلعه‌گنجی به طول هشت کیلومتر را یکی دیگر از پروژه‌های قابل افتتاح این اداره کل در هفته دولت خواند و عنوان کرد : این محور از توابع شهرستان بویین زهرا بوده و اعتبار هزینه شده برای این پروژه هشت هزار و ۲۰۰ میلیون تومان برآورد شده است . همچنین بهسازی و آسفالت راه روستایی فشالنج به طول ۴.۵ کیلومتر با هزینه‌ای بالغ بر سه هزار و ۷۰۰ میلیون تومان در دستور کار قرار دارد .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین افزود : زیرسازی و آسفالت دو کیلومتر از راه روستایی قازانداقی در شهرستان تاکستان ، به میزان یک هزار و ۵۰۰ میلیون تومان و بهسازی و آسفالت راه روستایی مندرآباد به میزان ۱.۵ کیلومتر با هزینه‌ای بالغ بر ۹۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد .

  حق‌لطفی همچنین از بهسازی و آسفالت راه روستایی سخص آباد به طول سه کیلومتر خبر داد و گفت : کل اعتبار هزینه شده برای این محور نیز یک هزار و ۲۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است ؛ همچنین زیرسازی آسفالت راه روستایی حصار ولیعصر به طول سه کیلومتر نیز از دیگر اقدامات این اداره کل در هفته دولت خواهد بود که برای آن نیز سه هزار و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است .

  وی همچنین از بهسازی و آسفالت راه روستایی خرم پشته - رضی‌آباد به طول ۴.۵ کیلومتر خبر داد و اظهار کرد : برای این محور که از توابع آبیک است ، هفت هزار میلیون تومان و برای بهسازی و آسفالت یک‌ونیم کیلومتر از مسیر روستایی بکندی از توابع کوهین یک هزار و و ۹۰۰ میلیون تومان هزینه شده است . برای بهسازی و آسفالت سه‌ونیم کیلومتر از راه روستایی زعفران در آبیک بالغ بر پنج هزار و ۵۰۰ میلیون تومان و بهسازی و آسفالت محور قزوین - الموت به طول ۱۶ کیلومتر اعتباری بالغ بر ۱۴ هزار میلیون تومان هزینه شده است که در هفته دولت افتتاح می‌شود .

  حق لطفی در ادامه از تعریض ، زیرسازی و آسفالت محور آلتین کش - سیردان خبر داد و تصریح کرد : برای این محور که در بخش طارم سفلی قرار دارد ، اعتباری بالغ بر ۹ هزار و ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شده است‌ .

  وی افزود :‌ لکه‌گیری و روکش محور قدیم قزوین - رشت به طول شش کیلومتر با اعتباری بالغ بر پنج هزار و ۲۰۰ میلیون تومان ، لکه‌گیری و روکش آسفالت محور طرازان - طوینان به طول یک کیلومتر با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۴۰۰ میلیون تومان ، لکه‌گیری و روکش آسفالت محور قزوین - بویین زهرا به طول پنج کیلومتر در محدوده پل شاه‌عباسی با اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار میلیون تومان ، لکه‌گیری و روکش دو کیلومتر از محور شامی شاپ - دانسفهان در محدوده شال با مبلغی حدود سه هزار و ۵۰۰ میلیون تومان و لکه‌گیری و روکش آسفالت محور اک - خرم آباد به طول دو کیلومتر با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیون تومان از دیگر پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت است .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین با اشاره به اینکه این پروژه‌ها به صورت موقت ۱۸۸ اشتفال‌زایی را رقم زده‌اند ، تاکید کرد : تعریض زیرسازی و آسفالت محور کلمین - عباسک به طول یک کیلومتر با اعتباری بالغ بر دو هزار و چهارصد میلیون تومان و لکه‌گیری و روکش آسفالت آزادراه قزوین - رشت به طول شش کیلومتر در محدوده پل حسین‌آباد تا پل نیکوئیه با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۸۰۰ میلیون تومان اجرا شده که در هفته مذکور افتتاح می‌شود .
  مطالب مرتبط

  یکی دیگر از اقداماتی که برای نگهداری رویه آسفالتی راه‌ها انجام می‌شود استفاده از آسفالت تناژی برای رفع خرابی‌هایی است که نیاز به اقدام سریع دارند که به همین منظور ۷۸۰۰ تن آسفالت از ابتدای سال‌جاری تاکنون با برنامه ریزی و مدیریت اداره نگهداری راه‌های استان ، توسط ادارات ...

  |

  اقدامات بسیار خوبی در راه های شهرستان طبس و بخش دیهوک صورت گرفته و پروژه های قابل توجهی نیز در حال اجراست که با بهره برداری از آنها تحولی بزرگ در راه های شهرستان طبس و خصوصاً بخش دیهوک اتفاق خواهد افتاد .

  |

  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین ، هفته دولت امسال در مجموع ۲۲ طرح راهداری را با ارزش ۱۲۲ میلیارد ریال در شهرستان های قزوین و آوج و بوئین‌زهرا به بهره برداری رساند .

  |

  اجرای ۱۶ کیلومتر روشنایی طولی به ارزش ۷ میلیارد تومان در حوزه ارتقا ایمنی راه‌ها ، تعمیر و مرمت ۱۰ دستگاه پل با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان و نصب نیوجرسی مفصلی به طول ۱۲هزار متر و به ارزش ۲۴ میلیارد تومان از دیگر اقدامات دولت سیزدهم بوده است .

  |

  جاده ها از جمله اموال عمومی است که قانون گذار حفظ ، حراست نگهداری ، تعریض و هرگونه فعالیت های مرتبط با آن را به این اداره کل محول نموده، بدیهی است ایمن نمودن محورها برای سلامت عبور و مرور و توسعه آتی راه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

  |

  نظرات کاربران