در حال بارگذاری ...
 • اصلاح آیین نامه کیلومتراژ در راستای رعایت عدالت و سیاست‌های جدید شرکت راه آهن

  درخواست های به حقی از سوی لکوموتیورانان و روسای قطار و کادر مانور در خصوص اصلاح آیین نامه کیلومتراژ داشتیم و مسئله مهم این است که هم عدالت رعایت شود و هم تا جایی که مقدور است تبعیض بین نیروهای عملیاتی از میان برداشته شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، جمعی از لکوموتیوران ، روسای قطار و مانورچی ، روز ۲۰ مردادماه با مدیرعامل راه آهن دیدار و گفتگو کردند .

  در این دیدار که اعضای هیات مدیره ، معاونین و برخی از مدیران راه آهن نیز حضور داشتند ، سید میعاد صالحی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن ، ضمن تسلیت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان ، اظهار داشت : بعد از برگزاری ۱۴ جلسه هیئت مدیره ، اقداماتی در خصوص اصلاح آیین‌نامه کیلومتراژ و نظام انگیزشی صورت گرفت . موضوع کیلومتراژ صرفاً یک عدد نیست بلکه تحولی اساسی در مسیر کاری نیروهای عملیاتی است .

  صالحی افزود : درخواست های به حقی از سوی لکوموتیورانان و روسای قطار و کادر مانور در خصوص اصلاح آیین نامه کیلومتراژ داشتیم و مسئله مهم این است که هم عدالت رعایت شود و هم تا جایی که مقدور است تبعیض بین نیروهای عملیاتی از میان برداشته شود .

  وی با بیان اینکه موضوع کیلومتراژ باید یکپارچه شده و پرداختی ها بر مبنای آن صورت بگیرد گفت : تحول اساسی در آیین نامه کیلومتراژ اتفاق افتاده و سرعت سیر و سرعت سفر در آیین نامه جدید ، لحاظ شده است .

  رییس هیات مدیره راه آهن افزود : آیین نامه جدید کیلومتراژ ، ناظر به یک ریل گذاری جدید مبتنی بر عدل ، انصاف و سیاست ها و راهبردهای شرکت راه آهن است و هر شخصی که با رعایت ایمنی ، سیر بیشتری انجام دهد دریافتی بیشتری خواهد داشت .

  وی با یادآوری اینکه بایستی اعمال سلیقه مدیریتی در کار کاهش یابد گفت : طبق آیین نامه جدید ، پرداخت کیلومتراژ از وضعیت ایستا به پویا تغییر خواهد کرد . از این طریق و با روزآمدسازی ساختار و فضای سنتی راه‌آهن ، خواهیم توانست نظام کنترلی دقیقی داشته باشیم .

  صالحی تاکید کرد : تکریم کارکنان و افزایش رفاه آنان از اولویت های ماست و اگر‌ منابع بیشتری در اختیار شرکت راه آهن قرار بگیرد رسیدگی بیشتری به وضع معیشت کارکنان انجام می شود .

  در این جلسه که از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ در ساختمان شهدای راه آهن برگزار شد آیین نامه جدید کیلومتراژ به حضار ارائه شد و رسته های مختلف شغلی ، نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص برخی از جزئیات آیین‌نامه مطرح کردند .
  مطالب مرتبط

  این قطار از تهران تا مرز شلمچه در داخل کشور سیر خواهد کرد و از مرز شلمچه تا بصره به طول ۳۰ کیلومتر ، مسافران مسیر را با اتوبوس طی خواهند کرد و در بصره سوار قطار شده و تا کربلا ادامه مسیر می دهند . با توجه به اینکه این قطار در سه ماهه اول به صورت آزمایشی است ، حرکت این قطار به صورت ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، به مناسبت ایام سوگواری هفته آتی ، چهار رام قطار مسافری به طور فوق العاده در مسیر تهران - مشهد راه‌اندازی خواهد شد . متقاضیان ...

  |

  فروش بلیط این قطارها از ساعت ۱۰ صبح سه‌شنبه ۲۲ شهریورماه بصورت حضوری و اینترنتی انجام می‌شود .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن از راه اندازی قطار فوق‌العاده یزد - خرمشهر خبر داد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، قطار فوق العاده زاهدان - خرمشهر ، پیش از ظهر سه شنبه ۱۵ شهریور حرکت خود را از ایستگاه راه آهن زاهدان آغاز کرد .

  |

  نظرات کاربران