در حال بارگذاری ...
 • حل مشکل قرارداد پروژه اسکله رو - رو ریلی بندر امیرآباد

  در صورت اتمام و بهره‌برداری از پروژه اسکله رو - رو ریلی بندر امیرآباد ، زمینه فعالیت بیشتر ترانزیت کالاهای کانتینری ، افزایش مراودات محصولات کشاورزی و توسعه لجستیک فراهم می‌شود که این امر سهم بسزایی در فعال کردن و استفاده از ظرفیت‌های موجود در کریدور بین‌المللی شمال - جنوب و افزایش مراودات ترانزیتی و ریلی کالا خواهد داشت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل برنامه ، بودجه سازمان بنادر و دریانوردی درباره آخرین وضعیت اسکله رو - رو ریلی در حال ساخت در بندر امیرآباد ، گفت : مقرر شد بلافاصله پس از اخذ مجوزهای لازم ، این پروژه طی مدت ۶ ماه به بهره‌برداری برسد .

  محمدحسین علامه از حل مشکل قرارداد پروژه اسکله رو - رو ریلی بندر امیرآباد خبر داد و گفت : به دلیل کاهش تراز آب دریای خزر و پسرفت آن که ایجاب می‌کرد پروژه این اسکله از ۲ به ۳ اسپن (span) بازطراحی شود ، ادامه‌ پروژه نیازمند اخذ مجوزهایی از سازمان برنامه و بودجه و شورای عالی فنی سازمان بنادر و دریانوردی بود که مقدمات این کار انجام شد و طی بازدیدی که معاون فنی ، امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه داشت ، هماهنگی‌ها برای پیگیری جهت اخذ مجوزها صورت گرفت .

  وی افزود : مقرر شد بلافاصله پس از اخذ مجوزهای لازم ، طی مدت ۶ ماه پروژه اسکله رو - رو ریلی بندر امیرآباد به بهره‌برداری برسد که با جدیتی که در پیگیری‌های مسئولان ذیربط در سازمان برنامه و بودجه وجود دارد ، تصمیم بر این است که امسال این پروژه نهایی شود .

  مدیرکل برنامه ، بودجه سازمان بنادر و دریانوردی همچنین با بیان اینکه بودجه پروژه یادشده برای سال جاری ۵۰ میلیارد تومان است ، در عین حال اتمام آن را که نیازمند تزریق بودجه‌ای کلان‌تر دانست که پس از انعقاد قراردادهای جدید با پیمانکار ، برآورد دقیق آن به دست خواهد آمد .

  علامه همچنین درباره وضعیت سایر پروژه‌های در دست اجرا در سازمان بنادر و دریانوردی از حیث نیاز به انعقاد قراردادهای جدید و لاجرم تزریق بودجه‌های تازه نیز عنوان کرد : منابع سازمان بنادر و دریانوردی محدود است و ما برای تامین این منابع مشکلاتی داریم و از آنجا که این پروژه‌ها در ردیف‌های وجوه عمومی سازمان برنامه و بودجه قرار ندارد ، باید متناسب با درآمدهایی که تحقق پیدا می‌کند ، پروژه‌هایمان را تعریف کنیم و به اجرا برسانیم ؛ البته پروژه‌های سازمان بنادر از حیث زمانبندی در اجرای وضعیت بسیار مناسبی دارند .

  وی تصریح کرد :‌ البته باید یادآور شد که در صورت اتمام و بهره‌برداری از پروژه اسکله رو - رو ریلی بندر امیرآباد ، زمینه فعالیت بیشتر ترانزیت کالاهای کانتینری ، افزایش مراودات محصولات کشاورزی و توسعه لجستیک فراهم می‌شود که این امر سهم بسزایی در فعال کردن و استفاده از ظرفیت‌های موجود در کریدور بین‌المللی شمال - جنوب و افزایش مراودات ترانزیتی و ریلی کالا خواهد داشت .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون فنی ، امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه کشور با حضور در بندر امیرآباد از قابلیت ها ، توانمندی های ...

  |

  خوشبختانه در شرایطی قرار داریم که بندر امیرآباد طی شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۲۰ درصدی ترانزیت و ۳۰ درصدی صادرات را تجربه می‌کند و با راه‌اندازی خطوط لاینر منظم کانتینری در دریای خزر در بندر امیرآباد طی حدود یک ماهه گذشته ، روند مطلوب‌تری را تجربه ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست معاونت فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد گفت : بندر امیرآباد در راستای حفظ و صیانت از تجهیزات ...

  |

  استقرار سیستم ناوتکس در بنادر و متعاقب آن در کشتی‌ها موجب افزایش وسعت دریافت روزانه اطلاعات به صورت متنی کم حجم و ارسال پیام که یکی از شاخص‌های بهبود ایمنی در حمل و نقل دریایی به شمار می‌آید ، می‌شود .

  |

  عملکرد تیم آلودگی بندر امیرآباد در این مانور مطلوب ارزیابی شد و بر آمادگی کامل کارشناسان دریایی این بندر جهت مقابله با هرگونه آلودگی غیر مترقبه در دریا تأکید شد .

  |

  نظرات کاربران