در حال بارگذاری ...
 • پیگیری روند تخصیص منابع مالی مصوب سفر ریاست جمهوری برای پروژه‌های راهسازی آذربایجان‌غربی

  جذب اعتبار برای تکمیل کریدور بزرگراهی غرب و ساماندهی جاده‌های منتهی به پایانه‌های مرزی در رأس برنامه‌های راهبری راه و شهرسازی قرار دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی روند جذب منابع مالی مصوب سفر ریاست جمهوری در پروژه‌های راهسازی را پیگیری کرد .

  سیدمحسن حمزه‌لو با حضور در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور در نشست با خیراله خادمی ؛ معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت زیرساخت‌های حمل‌ونقل کشور و همچنین محمدرضا کدخدازاده ؛ معاون ساخت و توسعه راه ها بیان کرد : امسال ۲۰۲ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در آذربایجان‌غربی احداث می‌شود .

  وی با اشاره به اجرای عملیات راهسازی استان در دو شیفت کاری ، بیان کرد : ۱۰۸ کیلومتر از این میزان کریدور بزرگراهی و ۹۴ کیلومتر راه اصلی است .

  وی افزود : جذب اعتبار برای تکمیل کریدور بزرگراهی غرب و ساماندهی جاده‌های منتهی به پایانه‌های مرزی در رأس برنامه‌های راهبری راه و شهرسازی قرار دارد .

  در سفر ریاست جمهوری و هیئت دولت به آذربایجان‌غربی برای توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل استان تخصیص ٧٠ هزار میلیارد ریال مصوب شد .
  مطالب مرتبط

  با توجه به اینکه فصل کاری در استان به جهت موقعیت جغرافیایی محدود است بنابراین می‌طلبد تا پیش از شروع فصل سرما نسبت به تسریع در پرداخت منابع مالی اقدام شود .

  |

  با احداث این مسیرهای بزرگراهی عملا اتصال استان خوزستان به دیگر استان‌ها از جمله چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه و بویراحمد و همچنین بخش‌هایی در درون استان ، به بهترین شکل مهیا خواهد شد .

  |

  به منظور تکمیل هر چه سریعتر راه آهن رشت - آستارا باید راهکارهای استملاک اراضی طرح که نیازمند اعتبار هنگفتی است بررسی شود تا تملک اراضی مسیر پروژه به ویژه در زمین های زراعی و مسکونی در تعامل کامل با مردم صورت گیرد .

  |

  با احداث ۱۶۲ کیلومتر راه آهن می‌توانیم از کریدور شمال - جنوب به‌طور کامل استفاده کنیم . با تکمیل این پروژه یک تحول جدی در حوزه حمل و نقل بین‌المللی ایجاد خواهد شد . در واقع با تکمیل کریدور شمال - جنوب یک کریدور بین‌المللی شکل خواهد گرفت .

  |

  در سطح استان اردبیل ۲۵۸ کیلومتر بزرگراه در حال احداث است که تا ۲ سال آینده با تأمین اعتبار مورد نیاز و افتتاح این طرح‌های بزرگراهی ، بخش عمده‌ای از عقب‌ماندگی‌ها جبران شده و ما می‌توانیم به میانگین کشوری دست پیدا کنیم .

  |

  نظرات کاربران