در حال بارگذاری ...
 • رشد ۵۰ درصدی ترانزیت جاده‌ای در مقایسه با دو ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰

  حمل بار با بارنامه ۷۶ میلیون تن را در دو ماهه سال جاری به خود اختصاص داده است که در این زمینه میزان ترانزیت جاده‌ای توسط بخش جاده‌ای در دو ماهه سال جاری ۱.۸ میلیون تن گزارش شده است که این آمار نیز در مدت مشابه سال گذشته با رقم ۱.۲ میلیون تن افزایش ۵۰ درصدی را تجربه کرده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وضعیت سهم بخش‌های مختلف حوزه حمل و نقل جاده‌ای در جابجایی مسافر ، جابجایی بار و ترانزیت در دو ماه سال ۱۴۰۱ حکایت از افزایش در حوزه مسافر و ترانزیت نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد .

  این وزارتخانه با تهیه و انتشار گزارشی اقدام به ارائه آمار دو ماهه فعالیت وزارت راه و شهرسازی در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه حمل و نقل جاده‌ای در جابه‌جایی مسافر ، جابه‌جایی بار و ترانزیت کرده است .

  براین اساس طی دو ماهه ابتدایی سال جاری ، در بخش جابه‌جایی مسافر در حوزه حمل و نقل ، ۲۱ میلیون مسافر جابه‌جا شده است که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با جابه‌جایی ۱۶ میلیون نفر ، ۳۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد .

  همچنین با بررسی روند ۱۰ ساله جابه‌جایی مسافر مشخص شد بیشترین میزان جابجایی مسافر در دو ماهه سال ۱۳۹۱ صورت گرفت و این آمار به میزان ۳۸ میلیون نفر ثبت شده است .

  بر این مبنا در مدت مشابه سال گذشته بر اساس آمار ذکر شده در کتابچه عملکرد آماری ، پایش و کنترل آماری دو ماهه سال ۱۴۰۱ ، مقایسه عملکرد دو ماهه سال جاری با عملکرد دو ماهه سال ۱۳۹۱ ، کاهش ۴۴ درصدی را نشان می‌دهد .

  افزایش ۵۰ درصدی ترانزیت جاده‌ای

  حمل بار با بارنامه ۷۶ میلیون تن را در دو ماهه سال جاری به خود اختصاص داده است که در این زمینه میزان ترانزیت جاده‌ای توسط بخش جاده‌ای در دو ماهه سال جاری ۱.۸ میلیون تن گزارش شده است که این آمار نیز در مدت مشابه سال گذشته با رقم ۱.۲ میلیون تن افزایش ۵۰ درصدی را تجربه کرده است .

  همچنین بررسی روند ۱۰ ساله ترانزیت نشان می‌دهد بیشترین میزان ترانزیت جاده‌ای با ۲.۱ میلیون تن مربوط به سال ۱۳۹۳ است و همه این‌ها در حالی است که در سال جدید در حوزه ترانزیت بین المللی رستم قاسمی ، وزیر راه و شهرسازی در دیدار با دبیر کل کمیسیون بین‌الدولی کریدورهای اروپا ، قفقاز و آسیا بر برنامه جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری‌های حمل و نقلی با کشورهای منطقه بر موافقت ایران با افزایش حجم ترانزیت و تعدیل تعرفه‌های حمل و نقل تاکید کرد .

  به گفته وزیر راه و شهرسازی این روحیه در ایران وجود دارد تا همکاری‌های لازم را در جمع کشورهای منطقه‌ای تراسیکا داشته باشد و هیچ محدودیتی برای همکاری‌های ترانزیتی چه در بخش دریایی و چه در بخش زمینی وجود ندارد .
  مطالب مرتبط

  ایران همکاری موثری هم با سازمان همکاری اقتصادی (اکو) و کشورهای عضو آن در حوزه حمل و نقل داشته و این سازمان موفق شده است ابتکارات موثری را در ارتباط با کشورهای محصور در خشکی منطقه به اجرا بگذارد .

  |

  استان کرمان یکی از پهناورترین استان های کشور است که به لحاظ برخورداری از منابع معدنی و کارخانجات مربوط به صنایع معدنی بسیار غنی است . ما مشارکت با مجموعه های بزرگ صنعتی و معدنی از جمله گل گهر را آغاز کردیم و برای ارتقا این نوع از همکاری ها آمادگی داریم .

  |

  به منظور بهبود هرچه بهتر سفرهای اربعین از چند ماه گذشته جلسات در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد و کمیته‌های مختلف در حوزه‌های حمل نقل ریلی ، جاده‌ای و هوایی در سازمان‌های زیر مجموعه وزارت راه شکل گرفت تا برنامه‌ریزی‌ها انجام شده و سهم هر یک از بخش‌ها مشخص شود . بر این اساس ، ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با حکم وزیر راه و شهرسازی ،‌ محمدرضا علائی به مدت سه سال به عنوان عضو هیات عامل صندوق توسعه حمل و نقل کشور منصوب شد . ...

  |

  اینجانب به پاس تمامی این تلاش‌های خالصانه و صادقانه به راهداران شریف و تمامی دست اندرکاران حوزه راهداری کشور که به انحاء مختلف در جهت خدمت رسانی شایسته به هموطنان در روزهای گذشته فعالیت داشتند ، خداقوت عرض می‌کنم .

  |

  نظرات کاربران