در حال بارگذاری ...
 • رشد ۵۰ درصدی ترانزیت جاده‌ای در مقایسه با دو ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰

  حمل بار با بارنامه ۷۶ میلیون تن را در دو ماهه سال جاری به خود اختصاص داده است که در این زمینه میزان ترانزیت جاده‌ای توسط بخش جاده‌ای در دو ماهه سال جاری ۱.۸ میلیون تن گزارش شده است که این آمار نیز در مدت مشابه سال گذشته با رقم ۱.۲ میلیون تن افزایش ۵۰ درصدی را تجربه کرده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وضعیت سهم بخش‌های مختلف حوزه حمل و نقل جاده‌ای در جابجایی مسافر ، جابجایی بار و ترانزیت در دو ماه سال ۱۴۰۱ حکایت از افزایش در حوزه مسافر و ترانزیت نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد .

  این وزارتخانه با تهیه و انتشار گزارشی اقدام به ارائه آمار دو ماهه فعالیت وزارت راه و شهرسازی در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه حمل و نقل جاده‌ای در جابه‌جایی مسافر ، جابه‌جایی بار و ترانزیت کرده است .

  براین اساس طی دو ماهه ابتدایی سال جاری ، در بخش جابه‌جایی مسافر در حوزه حمل و نقل ، ۲۱ میلیون مسافر جابه‌جا شده است که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با جابه‌جایی ۱۶ میلیون نفر ، ۳۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد .

  همچنین با بررسی روند ۱۰ ساله جابه‌جایی مسافر مشخص شد بیشترین میزان جابجایی مسافر در دو ماهه سال ۱۳۹۱ صورت گرفت و این آمار به میزان ۳۸ میلیون نفر ثبت شده است .

  بر این مبنا در مدت مشابه سال گذشته بر اساس آمار ذکر شده در کتابچه عملکرد آماری ، پایش و کنترل آماری دو ماهه سال ۱۴۰۱ ، مقایسه عملکرد دو ماهه سال جاری با عملکرد دو ماهه سال ۱۳۹۱ ، کاهش ۴۴ درصدی را نشان می‌دهد .

  افزایش ۵۰ درصدی ترانزیت جاده‌ای

  حمل بار با بارنامه ۷۶ میلیون تن را در دو ماهه سال جاری به خود اختصاص داده است که در این زمینه میزان ترانزیت جاده‌ای توسط بخش جاده‌ای در دو ماهه سال جاری ۱.۸ میلیون تن گزارش شده است که این آمار نیز در مدت مشابه سال گذشته با رقم ۱.۲ میلیون تن افزایش ۵۰ درصدی را تجربه کرده است .

  همچنین بررسی روند ۱۰ ساله ترانزیت نشان می‌دهد بیشترین میزان ترانزیت جاده‌ای با ۲.۱ میلیون تن مربوط به سال ۱۳۹۳ است و همه این‌ها در حالی است که در سال جدید در حوزه ترانزیت بین المللی رستم قاسمی ، وزیر راه و شهرسازی در دیدار با دبیر کل کمیسیون بین‌الدولی کریدورهای اروپا ، قفقاز و آسیا بر برنامه جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری‌های حمل و نقلی با کشورهای منطقه بر موافقت ایران با افزایش حجم ترانزیت و تعدیل تعرفه‌های حمل و نقل تاکید کرد .

  به گفته وزیر راه و شهرسازی این روحیه در ایران وجود دارد تا همکاری‌های لازم را در جمع کشورهای منطقه‌ای تراسیکا داشته باشد و هیچ محدودیتی برای همکاری‌های ترانزیتی چه در بخش دریایی و چه در بخش زمینی وجود ندارد .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌‌ عملیات اجرایی "پروژه احداث پل مشترک مرزی روی رودخانه ارس در منطقه آغبند" به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رستم قاسمی ...

  |

  با اتمام عملیات آسفالت باند ۲۹ چپ ، مراحل نصب سیستم روشنایی ، مارکینگ و فلایت چک سامانه های کمک ناوبری ، طرح های تقرب ، سیستم روشنایی و چراغ های پاپی در حال انجام است.

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی کشورمان از تفاهم با وزیر حمل‌ و نقل قطر برای ایجاد دفتر مشترک میان دو کشور با هدف توسعه روابط حمل‌ و ...

  |

  درباره محل مراکز لجستیک باید مطالعات حاکمیتی انجام و زمان‌بندی تعیین شود تا سرمایه‌گذار در زمان مورد نظر وطایف خود را انجام دهد ، همچنین زمین باید در اختیار یکی از سازمان‌های وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد اما دولت به هیج عنوان نباید وارد ساخت و ساز شود بلکه ساخت و سازها در ...

  |

  وزیر راه و شهرسازی بر تلاش وزارت راه و شهرسازی برای انجام تعهدات در حوزه تکمیل پروژه‌های بزرگ ریلی تاکید کرد .

  |

  نظرات کاربران