در حال بارگذاری ...
 • پایان اعزام حجاج به سرزمین وحی از ۱۱ فرودگاه کشور

  تاکنون اعزام حجاج از فرودگاه‌های مشهد ، اردبیل ، اصفهان ، اهواز ، بندرعباس ، بوشهر ، تبریز ، شیراز ، کرمان ، زنجان و همدان به سرزمین وحی تمام شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به پایان اعزام حجاج از ۱۱ فرودگاه به سرزمین وحی گفت : تاکنون ۲۰ هزار و ۸۶۳ زائر ازشهرهای مختلف ایران عازم بیت الله الحرام شده اند .

  غلامرضا رستمیان با اشاره به آخرین وضعیت آمار اعزام زائران خانه خدا در عملیات حج تمتع ۱۴۰۱ گفت : تاکنون ۲۰ هزار و ۸۶۳ زائر از شهرهای مختلف ایران عازم بیت الله الحرام شده اند .

  مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها در ادامه میزان بار همراه حجاج تا ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه ، ششم تیرماه را ۳۹۴ هزار و ۳۹۶ کیلوگرم بار عنوان کرد و افزود : زائران اعزامی از ۱۷ فرودگاه تحت نظارت شرکت فرودگاه‌ها در قالب ۸۵ پرواز از فرودگاه‌های اصفهان ، مشهد ، بندرعباس ، اهواز ، بوشهر ، اردبیل ، تبریز ، شیراز ، کرمان ، زنجان ، ساری ، یزد ، بیرجند و همدان به کشور عربستان اعزام شده اند .

  رستمیان با اعلام اتمام اعزام حجاج استان خراسان رضوی و همدان به سرزمین وحی خاطرنشان کرد : تاکنون اعزام حجاج از فرودگاه‌های مشهد ، اردبیل ، اصفهان ، اهواز ، بندرعباس ، بوشهر ، تبریز ، شیراز ، کرمان ، زنجان و همدان به سرزمین وحی تمام شده است .

  مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها با اعلام اینکه اعزام زائران از فرودگاه‌های ساری ، بیرجند و یزد در حال انجام است ، افزود : عملیات اعزام حجاج از فرودگاه‌های ارومیه ، زاهدان و گرگان روزهای آتی آغاز خواهد شد . تا پایان امروز دوشنبه ششم تیرماه ، ۵۲۰ زائر با ۲ پرواز از فرودگاه‌های بیرجند و ساری به مدینه منوره و جده اعزام می‌شوند .
  مطالب مرتبط

  صنعت هوانوردی نه تنها نگاه تجاری و درآمدی به حجاج ندارد بلکه زائران خانه خدا را مهمان خود می داند و تا پایان عملیات حج موظف است برای رفاه حال آن ها تلاش کند . تمامی زیرساخت های لازم در فرودگاه های ویژه حج جهت رفاه هرچه بیشتر زائران خانه خدا فراهم شده است .

  |

  عوامل حج در روز ۱۸ خرداد ماه سال جاری اعزام خواهند شد و نخستین پرواز اعزام حجاج نیز در ۲۲ خرداد ماه از شهرهای تهران ، کرمان ، تبریز به عربستان برقرار خواهد شد و با انجام آخرین پرواز در روز ۱۲ تیر عملیات رفت زائران به سرزمین وحی پایان می‌یابد .

  |

  در عملیات اربعین مطابق با آخرین دستورات وزارت بهداشت پیش خواهیم رفت و با برگزاری جلسات به صورت دو هفته یکبار به دنبال برگزاری هر چه باشکوه تر عملیات اربعین در سال جاری هستیم .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر ، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران طی حکمی جواد شمالی نژاد را بعنوان مدیر ...

  |

  در بروز سوانح ، همیشه و در گام نخست بر اساس انکس های موجود ایکائو ، دفتر بررسی های سوانح هواپیمایی می بایست ، سوانح را واکاوی کند و اظهار نظرهای دیگر فقط فضای کشور را ملتهب می نماید و البته حضور دستگاه قضایی پیش از ارائه نتیجه از دفتر بررسی های سوانح و تشکیل پرونده ، فقط موضوعات ...

  |

  نظرات کاربران