در حال بارگذاری ...
 • پایان اعزام حجاج به سرزمین وحی از ۱۱ فرودگاه کشور

  تاکنون اعزام حجاج از فرودگاه‌های مشهد ، اردبیل ، اصفهان ، اهواز ، بندرعباس ، بوشهر ، تبریز ، شیراز ، کرمان ، زنجان و همدان به سرزمین وحی تمام شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به پایان اعزام حجاج از ۱۱ فرودگاه به سرزمین وحی گفت : تاکنون ۲۰ هزار و ۸۶۳ زائر ازشهرهای مختلف ایران عازم بیت الله الحرام شده اند .

  غلامرضا رستمیان با اشاره به آخرین وضعیت آمار اعزام زائران خانه خدا در عملیات حج تمتع ۱۴۰۱ گفت : تاکنون ۲۰ هزار و ۸۶۳ زائر از شهرهای مختلف ایران عازم بیت الله الحرام شده اند .

  مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها در ادامه میزان بار همراه حجاج تا ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه ، ششم تیرماه را ۳۹۴ هزار و ۳۹۶ کیلوگرم بار عنوان کرد و افزود : زائران اعزامی از ۱۷ فرودگاه تحت نظارت شرکت فرودگاه‌ها در قالب ۸۵ پرواز از فرودگاه‌های اصفهان ، مشهد ، بندرعباس ، اهواز ، بوشهر ، اردبیل ، تبریز ، شیراز ، کرمان ، زنجان ، ساری ، یزد ، بیرجند و همدان به کشور عربستان اعزام شده اند .

  رستمیان با اعلام اتمام اعزام حجاج استان خراسان رضوی و همدان به سرزمین وحی خاطرنشان کرد : تاکنون اعزام حجاج از فرودگاه‌های مشهد ، اردبیل ، اصفهان ، اهواز ، بندرعباس ، بوشهر ، تبریز ، شیراز ، کرمان ، زنجان و همدان به سرزمین وحی تمام شده است .

  مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها با اعلام اینکه اعزام زائران از فرودگاه‌های ساری ، بیرجند و یزد در حال انجام است ، افزود : عملیات اعزام حجاج از فرودگاه‌های ارومیه ، زاهدان و گرگان روزهای آتی آغاز خواهد شد . تا پایان امروز دوشنبه ششم تیرماه ، ۵۲۰ زائر با ۲ پرواز از فرودگاه‌های بیرجند و ساری به مدینه منوره و جده اعزام می‌شوند .
  مطالب مرتبط

  صنعت هوانوردی نه تنها نگاه تجاری و درآمدی به حجاج ندارد بلکه زائران خانه خدا را مهمان خود می داند و تا پایان عملیات حج موظف است برای رفاه حال آن ها تلاش کند . تمامی زیرساخت های لازم در فرودگاه های ویژه حج جهت رفاه هرچه بیشتر زائران خانه خدا فراهم شده است .

  |

  عوامل حج در روز ۱۸ خرداد ماه سال جاری اعزام خواهند شد و نخستین پرواز اعزام حجاج نیز در ۲۲ خرداد ماه از شهرهای تهران ، کرمان ، تبریز به عربستان برقرار خواهد شد و با انجام آخرین پرواز در روز ۱۲ تیر عملیات رفت زائران به سرزمین وحی پایان می‌یابد .

  |

  تا این لحظه تعداد ۳۷۶۷۱ زائر با ۲۶۹ پرواز از شهرهای بندرعباس ، اراک ، اردبیل ، ارومیه ، شاهرود ، اصفهان ، تبریز ، ساری ، شیراز ، کرمان ، کرمانشاه ، گرگان ، رشت ، لار ، لامرد ، مشهد ، مهرآباد و یزد به سرزمین عتبات اعزام و تعداد ۳۳۵۴۳ زائر به وطن برگشتند .

  |

  تا این لحظه تعداد ۳۴ هزار و ۷۱۸ زائر با ۲۳۵ پرواز از شهرهای بندرعباس ، اراک ، اردبیل ، ارومیه ، شاهرود ، اصفهان ، تبریز ، ساری ، شیراز ، کرمان ، کرمانشاه ، گرگان ، رشت ، لار ، لامرد ، مشهد ، مهرآباد و یزد به سرزمین عتبات اعزام و تعداد ۲۶ هزار و ۴۴۸ زائر به وطن بازگشتند .

  |

  در حالی که متوسط زمان تاخیر پروازهای تاخیردار در تیرماه ۹۸ دقیقه بود ، این رقم در مردادماه به ۹۷ رسید ؛ با وجود این ، چهار شرکت هواپیمایی متوسط پروازهای تاخیردارشان بیش‌تر از ۱۰۰ دقیقه بود که در این میان بیشترین متوسط زمان تاخیر با ۱۴۴ دقیقه متعلق به ایران‌ایر بود و پویاایر ...

  |

  نظرات کاربران