در حال بارگذاری ...
 • افزایش ۶۳ درصدی جابجایی مسافر توسط ناوگان حمل‌ و نقل ریلی طی دو ماهه نخست سال جاری

  بررسی روند ۱۰ ساله جابجایی مسافر از طریق خطوط ریلی حاکی از آن است که بیشترین میزان جابجایی مسافر طی دو ماهه سال ۱۳۹۸ و به میزان ۸۴ میلیون نفر ثبت شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ جابجایی مسافر از طریق خطوط ریلی کشور در مدت دو ماهه سال جاری به ۴.۴ میلیون نفر رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۶۳ درصد افزایش همراه شده است .

  بر اساس آمارهای اعلام شده از سوی معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی ، ناوگان حمل‌و نقل ریلی کشورمان طی دو ماه اول سال گذشته ۲.۷ میلیون نفر مسافر را جابجا کرد که این رقم در مدت مشابه سال جاری به بش از دو برابر رسید و افزایش ۶۳ درصدی را ثبت کرد .

  بررسی روند ۱۰ ساله جابجایی مسافر از طریق خطوط ریلی حاکی از آن است که بیشترین میزان جابجایی مسافر طی دو ماهه سال ۱۳۹۸ و به میزان ۸/۴ میلیون نفر ثبت شده است .

  دفتر آمار ، اطاعات و پایش برنامه‌های معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی میزان جابجایی بار در دو ماهه سال‌جاری توسط بخش ریلی را ۸ میلیون تن اعلام کرده است .

  بر اساس این گزارش ، بررسی روند ۱۰ ساله حمل بار توسط ناوگان ریلی نشان می‌دهد بیشترین حمل بار در دو ماهه سال ۱۳۹۹ و به میزان ۵/۸ میلیون تن ثبت شده است .

  بر اساس گزارش معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع ، میزان ترانزیت توسط بخش ریلی در دو ماهه سال‌جاری نیز به ۲۹۳ هزار تن رسیده است .

  بیشترین میزان ترانزیت دو ماهه انجام شده در ۱۰ سال گذشته ، در دو ماهه سال ۱۴۰۰ و به میزان ۴۰۰ هزارتن ثبت شده است .
  مطالب مرتبط

  وظیفه و ماموریت ترسیم شده برای راه‌آهن با توجه به مبحث خصوصی‌سازی ، تسهیل حمل‌‌ونقل بار و مسافر است ؛ به‌ صورتی که راه‌آهن باید نقش داور و رگولاتور را به‌عهده بگیرد و حمل‌ونقل بار و مسافر را مدیریت کند . با این حال باید بگویم چه زمانی که راه‌آهن خودش متولی بود و چه اکنون که ...

  |

  ریل‌گذاری خط ریلی همدان - سنندج به طول ۶۲.۱۳ کیلومتر و همچنین راه‌آهن ملایر - کرمانشاه به طول ۵۵۰ متر توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور تحقق یافته است .

  |

  فرصتی استثنایی پیش روی ایران قرار گرفته تا با توسعه ظرفیت های موجود بتواند خلأ پیش آمده در منطقه را جبران و به درآمدهای بیشتری دست پیدا کند .

  |

  با توجه به منابع محدود اعتباری باید از منابع عمومی یا سرمایه گذاری استفاده کنیم و در بخش سرمایه گذاری اگر سرمایه گذار معتبری وجود داشته باشد ، آماده همکاری با سرمایه گذار هستیم ؛ در نهایت اگر سرمایه گذار وجود نداشته باشد از منابع عمومی برای اجرای طرح‌ها استفاده خواهیم کرد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی گفت : از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا دوازدهم فروردین سال جاری ، بیش از ۵۰۰ هزار ...

  |

  نظرات کاربران