در حال بارگذاری ...
 • تکمیل ۲۵ کیلومتر از قطعات مختلف پروژه محور اردبیل – سرچم تا پایان سال جاری

  ۴۰۰ میلیارد تومان از محل ماده ۵۶ نزدیک به یکسال تلاش و دوندگی با امضای قرارداد مابین وزارت راه و شهرسازی و بانک صادرات ، قسط اول بزودی واریز خواهد شد تا نسبت به قبل شاهد پیشرفت چشمگیر در پروژه باشیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت : ۲۵ کیلومتر از قطعات مختلف پروژه اردبیل – سرچم با تلاش و همت پیمانکاران تا پایان سالجاری تکمیل و به طول بزرگراه های استان افزوده خواهد شد .

  محبوب حیدری اظهار کرد : از کل محور اردبیل – سرچم به طول ۱۷۸ کیلومتر ، ۱۹ کیلومتر در سال های گذشته تکمیل و به بهره برداری رسیده و در حال حاضر ۱۴ کیلومتر از مسیر نیز در سالجاری تکمیل و زیر بار ترافیک رفته و بزودی با حضور مقامات کشوری و استانی افتتاح خواهد شد . با تلاش و همت پیمانکاران در قطعات مختلف این پروژه ۲۵ کیلومتر دیگر تا پایان سالجاری تکمیل و به طول بزرگراه های استان افزوده خواهد شد .

  حیدری بیان کرد : ۴۰۰ میلیارد تومان از محل ماده ۵۶ نزدیک به یکسال تلاش و دوندگی با امضای قرارداد مابین وزارت راه و شهرسازی و بانک صادرات ، قسط اول بزودی واریز خواهد شد تا نسبت به قبل شاهد پیشرفت چشمگیر در پروژه باشیم .

  مدیرکل راه و شهرسازی استان با تقدیر از پیمانکاران و مشاوران پروژه خاطرنشان کرد : ۱۴۰ میلیارد تومان مطالبات پیمانکاران در پروژه اردبیل – سرچم می باشد که علیرغم مطالبات زیاد در تمامی قطعات واگذار شده عملیات اجرایی در حال انجام است . مطالعات ۴۳ کیلومتر این محور شامل محدوده تونل‌ها و ادامه آن که در منطقه ی کوهستانی بسیار سخت قرار گرفته در مرحله تکمیل مطالعات می باشد که پس از اتمام مطالعات ، عملیات اجرایی آن نیز شروع خواهد شد .

  وی به مشخصات فنی پروژه اشاره کرد و افزود : راه موجود به صورت راه اصلی دو خطه بوده و با توجه به مطالعات انجام شده لازم است به بزرگراه چهارخطه ارتقاء یابد که در راستای توسعه این محور به بزرگراه ، احداث بخش هایی از مسیر با عرض ۱۱ متر به صورت باند دوم و در قسمت هایی از مسیر به صورت تعریض طرفین تا عرض ۲۴ متر است . از لحاظ عوارض طبیعی زمین در محور اردبیل - سرچم ۴۵ کیلومتر از مسیر به صورت دشت ، ۷۸ کیلومتر از مسیر به صورت تپه ماهور ، ۳۰ کیلومتر کوهستان و ۲۵ کیلومتر کوهستان سخت است .

  لازم به ذکر است در حال حاضر طول بزرگراه های استان اردبیل ۱۸۵ کلیومتر  است .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت : با تخصیص مرحله اول تسهیلات ماده ۵۶ برای محور اردبیل – سرچم کارگاه های مذکور که ...

  |

  در سال ۱۴۰۰ از محل اعتبارات استانی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان توزیع منابع را شاهد بودیم که ۸۵۰ میلیارد تومان آن به صورت اسناد خزانه و ۳۰۰ میلیارد تومان نیز منابع نقد بوده است .

  |

  با تعامل و همکاری تمامی مسئولان خصوصا دستگاه های خدمات رسان تلاش خود را بکار گرفته اند تا با رفع و به حداقل رساندن این مشکلات بتوانیم سالانه حدود ۵۰ کیلومتر بزرگراه را افتتاح و به طول بزرگراه های استان اردبیل اضافه کنیم .

  |

  شروع عملیات اجرایی پروژه از سال ۹۴ آغاز گردید و از ۸ کیلومتر محور مذکور عملیات اجرای آسفالت در دو لایه ۴.۵ کیلومتر از طول مسیر در سال های ۹۷ و ۹۹ انجام گرفت .

  |

  امکان‌سنجی و طراحی این مسیر ارتباطی انجام شده و تا ۲ ماه آینده با اخذ مجوز ماده ۲۳ سعی ما بر این خواهد بود تا آسفالت‌ریزی این مسیر را انجام دهیم .

  |

  نظرات کاربران