در حال بارگذاری ...
 • جایگزینی ۹ کیلومتر نیوجرسی به جای گاردریل در جاده‌های استان مازندران

  با توجه به تردد سالانه میلیون ها مسافر و گردشگر در جاده های مازندران و بالا بودن میزان تصادفات ، یکی از راه های کاهش خسارات ناشی از تصادفات و افزایش امنیت جاده ها جایگزینی نیوجرسی به جای گاردریل است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ رئیس اداره ایمنی و حریم راه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران از ادامه عملیات جایگزینی نیوجرسی به جای گاردریل در جاده‌های استان خبر داد و اظهار داشت : در راستای ایمن‌سازی محورهای ارتباطی استان از ابتدای سال جاری تاکنون ۹ کیلومتر نیوجرسی با اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال جایگزین گاردریل شده است .

  محسن یمینی عنوان کرد : که تاکنون عملیات جایگزینی نیوجرسی به جای گاردریل در برخی از محورهای استان انجام گردید و در ادامه محورهای آمل - محمودآباد ، آمل - بابل ، قائمشهر – جویبار ، ساری - قائمشهر ، کمربندی نکا و مناطق پرتگاهی محور هراز  به طول ۹ کیلومتر اجرایی شد .

  وی ارتقاء امنیت جاده ها را مهم ترین دلیل جایگزین کردن نیوجرسی دانست و تاکید کرد : با توجه به تردد سالانه میلیون ها مسافر و گردشگر در جاده های مازندران و بالا بودن میزان تصادفات ، یکی از راه های کاهش خسارات ناشی از تصادفات و افزایش امنیت جاده ها جایگزینی نیوجرسی به جای گاردریل است .

  یمینی در عین حال از انجام اقدامات دیگر برای ارتقاء امنیت تردد در جاده های مازندران گفت : اقدامات صورت گرفته در راه های استان باعث شد تا طی چهار سال گذشته آمار تصادفات منجر به مرگ در مازندران کاهش یابد .

  رئیس اداره ایمنی و حریم راه  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران اجرای روکش آسفالت ، خط کشی ، نصب تابلو و علائم و همچنین احداث روشنایی نقطه‌ای را از برنامه‌های ایمن سازی جاده‌های استان در سال جاری عنوان نمود .
  مطالب مرتبط

  با توجه به تردد سالانه میلیون ها مسافر و گردشگر در جاده های مازندران و بالا بودن میزان تصادفات ، یکی از راه های کاهش خسارات ناشی از تصادفات و افزایش امنیت جاده ها جایگزینی نیوجرسی به جای گاردریل است .

  |

  خط کشی به طور مستقیم در دید راننده تاثیر گذاشته و با وی یک حس نزدیک و متقابل برقرار می کند لذا در این راستا بر اساس برنامه ریزی های انجام شده گردنه ها ، راه های شریانی و اصلی استان از ابتدای حوزه استحفاظی در غرب تا انتهای حوزه در شرق استان در اولویت خط کشی قرار گرفته اند .

  |

  در شش ماهه اول سال جاری ۱۳۸ کیلومتر خط کشی در محورهای مواصلاتی شهرستان مهاباد صورت گرفت و ۱۳۲ عدد چراغ چشمک زن تعمیر و نصب شد .

  |

  نصب انواع علائم اخطاری قوس ، مسیرنما و خطرنما ، شانه سازی ، رنگ آمیزی پایه های تابلو و نرده های پل ، تعمیر و بازسازی و نصب گاردریل ، تامین روشنایی و رفع خاموشی ، پاکسازی حریم راه ها و آشکارسازی نقاط پر تصادف در طول محورها از جمله اقدامات این اداره کل به منظور ایمن سازی محورهاست .

  |

  در این مدت همچنین ۱۰۷ عدد تابلو و علائم و ۵ عدد چراغ چشمک زن در محورهای مواصلاتی این منطقه تعمیر و نصب شد .

  |

  نظرات کاربران