در حال بارگذاری ...
 • ثبت بیش از ۷۰۰ هزار تخلف سرعت غیرمجاز در جاده های استان البرز طی سه ماهه نخست امسال

  بیشترین حجم تردد طی این مدت ، روز ۲۳ فروردین در محور آزادراه کرج - قزوین با نرخ تردد ۱۰ هزار و ۳۷۳ خودرو و سرعت متوسط ۷۳ کیلومتر در ساعت ثبت‌ شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس مرکز مدیریت راه‌های البرز گفت : در سه ماهه نخست امسال ۷۴۷ هزار و ۸۵۰ هزار تخلف سرعت غیرمجاز از طریق سامانه‌های هوشمند در محورهای مواصلاتی استان ثبت شده است .

  علی شادفر اظهار کرد : براساس آمار استخراجی از ۵۲ دستگاه تردد شمار فعال در محورهای مواصلاتی استان ، در سه ماهه نخست امسال ورود ۲۴ میلیون ۵۸۲ هزار ۸۸۰ خودرو و خروج ۲۴ میلیون و ۷۴۱ هزار و ۶۵۹ خودرو در استان ثبت شده است .

  وی افزود : در این بازه زمانی ۷۴۷ هزار و ۸۵۰ هزار تخلف سرعت غیرمجاز از طریق سامانه‌های هوشمند در محورهای مواصلاتی استان ثبت شده است .

  این مسئول بیان کرد : بیشترین حجم تردد طی این مدت ، روز ۲۳ فروردین در محور آزادراه کرج - قزوین با نرخ تردد ۱۰ هزار و ۳۷۳ خودرو و سرعت متوسط ۷۳ کیلومتر در ساعت ثبت‌ شده است .

  شادفر با بیان اینکه ، ۵.۵(پنج و نیم) درصد از کل ترددها در این بازه زمانی مربوط به وسایل نقلیه سنگین بوده است ، یادآور شد : استان‌های تهران و گیلان هم بیشترین سهم تردد پلاک‌های غیربومی را داشته‌اند .
  مطالب مرتبط

  محورهای اردبیل - آستارا با ۶۵ هزار تردد ، اردبیل - سرچم با ۴۱ هزار و ۹۱۱ تردد و اسالم - خلخال نیز با ۳۶ هزار و ۹۰۹ تردد دارای محورهای بیشترین تخلف سبقت غیرمجاز است .

  |

  بیشترین ترددها مربوط به خروجی مرکز استان به سمت قاین و اسدیه با تردد ۲۲۸۲۴ وسیله نقلیه در روز بود که در هر ساعت ۹۵۱ دستگاه انواع خودرو از این مسیر ارتباطی (بصورت مجموع رفت و برگشت) تردد کرده است .

  |

  معرفی استعدادهای موجود در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای به منظور پیش‌بینی در بودجه سال آینده و تعیین اولویت‌ها ، مشخص کردن حریم راه‌ها و رسیدگی به پایانه‌های مرزی و داخلی از موضوعات دارای اهمیت در بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای است .

  |

  از کل تردد ثبت شده ۱۲ درصد مربوط به وسایل نقلیه سنگین و ۸۸ درصد مربوط به وسایل نقلیه سبک بوده است .

  |

  داده‌های اطلاعاتی (دیتا) سامانه‌های ثبت تخلفات ترافیک جاده‌ای ، به طور مستقیم به مرکز مدیریت راه‌های کشور ارسال و سپس جهت اعمال قانون ، به وب سرویس ناجا ارجاع می شود . بی تردید مهمترین عامل در کاهش حوادث جاده‌ای ، رعایت جامع مقررات و قوانین ترافیکی است که باید توسط رانندگان ...

  |

  نظرات کاربران