در حال بارگذاری ...
 • ثبت بیش از ۷۰۰ هزار تخلف سرعت غیرمجاز در جاده های استان البرز طی سه ماهه نخست امسال

  بیشترین حجم تردد طی این مدت ، روز ۲۳ فروردین در محور آزادراه کرج - قزوین با نرخ تردد ۱۰ هزار و ۳۷۳ خودرو و سرعت متوسط ۷۳ کیلومتر در ساعت ثبت‌ شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس مرکز مدیریت راه‌های البرز گفت : در سه ماهه نخست امسال ۷۴۷ هزار و ۸۵۰ هزار تخلف سرعت غیرمجاز از طریق سامانه‌های هوشمند در محورهای مواصلاتی استان ثبت شده است .

  علی شادفر اظهار کرد : براساس آمار استخراجی از ۵۲ دستگاه تردد شمار فعال در محورهای مواصلاتی استان ، در سه ماهه نخست امسال ورود ۲۴ میلیون ۵۸۲ هزار ۸۸۰ خودرو و خروج ۲۴ میلیون و ۷۴۱ هزار و ۶۵۹ خودرو در استان ثبت شده است .

  وی افزود : در این بازه زمانی ۷۴۷ هزار و ۸۵۰ هزار تخلف سرعت غیرمجاز از طریق سامانه‌های هوشمند در محورهای مواصلاتی استان ثبت شده است .

  این مسئول بیان کرد : بیشترین حجم تردد طی این مدت ، روز ۲۳ فروردین در محور آزادراه کرج - قزوین با نرخ تردد ۱۰ هزار و ۳۷۳ خودرو و سرعت متوسط ۷۳ کیلومتر در ساعت ثبت‌ شده است .

  شادفر با بیان اینکه ، ۵.۵(پنج و نیم) درصد از کل ترددها در این بازه زمانی مربوط به وسایل نقلیه سنگین بوده است ، یادآور شد : استان‌های تهران و گیلان هم بیشترین سهم تردد پلاک‌های غیربومی را داشته‌اند .
  مطالب مرتبط

  محورهای اردبیل - آستارا با ۶۵ هزار تردد ، اردبیل - سرچم با ۴۱ هزار و ۹۱۱ تردد و اسالم - خلخال نیز با ۳۶ هزار و ۹۰۹ تردد دارای محورهای بیشترین تخلف سبقت غیرمجاز است .

  |

  هموطنان می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع اطلاع‌رسانی ۱۴۱ و همچنین اپلیکیشن تلفن همراه ۱۴۱ به اطلاعات و اخبار ترافیکی ، وضعیت تردد و هواشناسی محورهای مواصلاتی دسترسی یابند تا با اطلاع از وضعیت ترافیکی مسیر ، سفری ایمن پیش رو داشته باشند .

  |

  وی در بازدید از مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و حضور در قرارگاه مرکزی حمل‌ونقل جاده‌ای اربعین حسینی در جریان ‌آخرین وضعیت مسیرهای منتهی به پایانه‌های مرزی اربعین قرار گرفت .

  |

  بیشترین تردد بین استانی وسایل نقلیه در مرداد ماه در تاریخ ۱۳ مرداد با تردد دو میلیون و ۴۲۳ هزار و ۹۷۶ وسیله نقلیه و کمترین تردد در تاریخ ۱۶ مردادماه با یک میلیون و ۴۷۵ هزار و ۷۶۶ وسیله نقلیه اتفاق افتاد .

  |

  مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از زائران خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف و گرانفروشی مراتب را به همکاران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و تعزیرات مستقر در پایانه‌های مسافربری انعکاس دهند .

  |

  نظرات کاربران