در حال بارگذاری ...
 • تجهیز ۹ کیلومتر از راه های استان بوشهر به سیستم روشنایی طولی

  ایجاد دید آسان و دقیق و تشخیص به موقع موانع ، علائم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی در محورها از مهم‌ترین اهداف و کارکردهای سیستم روشنایی در جاده ها است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر با بیان اینکه طول یکسال اخیر ۹ کیلومتر از راه های این استان به سیستم روشنایی مجهز شده است ، گفت : اجرای این طرح تا تامین روشنایی برای نقاط پرحادثه و حساس راه ها از جمله تقاطع های پرخطر ادامه دارد .

  سید حمیدرضا علم با بیان اینکه طول یکسال اخیر ۹ کیلومتر از راه های این استان به سیستم روشنایی مجهز شده است ، گفت : اجرای این طرح تا تامین روشنایی برای نقاط پرحادثه و حساس راه ها از جمله تقاطع های پرخطر ادامه پیدا می‌کند .

  سید حمیدرضا علم مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر اظهار کرد : برای اجرای طرح تجهیز ۹ کیلومتر راه های استان به سیستم روشنایی بیش از ۱۶ میلیارد ریال هزینه شده است .

  وی با بیان اینکه در این مدت همچنین ۱۰ تقاطع پرحادثه و تقاطع های غیرهمسطح نیز به صورت نقطه‌ای به روشنایی مجهز شد ، اضافه کرد : ایجاد دید آسان و دقیق و تشخیص به موقع موانع ، علائم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی در محورها از مهم‌ترین اهداف و کارکردهای سیستم روشنایی در جاده ها است .

  علم تصریح کرد : تجهیز تقاطع شهر دلوار و روستاهای سرکره ، اسلام آباد ، کدایی ، جایینک ، میدان اخند و کمربندی چغادک به روشنایی نقطه ای از جمله اهداف طرح روشنایی نقاط حساس راه‌ها در استان است . تعمیر روشنایی کمربندی بیدخون به بزباز در شهرستان کنگان بطول ۶ کیلومتر نیز در همین مدت صورت گرفته است .

  وی با بیان اینکه استان بوشهر با اجرای ۱۳۰ کیلومتر روشنایی در راه‌ها در وضعیت مطلوبی قرار دارد ، ادامه داد : گرچه اجرای روشنایی طولی جزو الزامات ایمنی راه ها محسوب نمی‌شود اما برخی محدوده‌های راه‌ها نیازمند نصب تجهیزات روشنایی هستند که از این جهت استان بوشهر با اجرای روشنایی در بسیاری از نقاط شریانی راه ها در وضعیت خوبی قرار دارد .
  مطالب مرتبط

  راهداران ۲ هزار متر مربع آسفالت رگلاژی و ۲ هزار متر مربع لکه گیری و همچنین ۹ کیلومتر روکش آسفالت توسط پیمانکار در محورهای این شهرستان اجرا کرده اند .

  |

  علاوه بر اجرای شیار لرزاننده ، این اداره اقدام به نصب تابلو و علائم هشدار دهنده ، خط کشی محورها و اجرای گاردریل و چراغ چشمک زن در نقاط پرحادثه کرده که این نوع عملیات راهداری در راستای افزایش ایمنی ترافیک بسیار موثر است .

  |

  استان هرمزگان یکی از استان‌های بزرگ حمل ونقلی کشور است که جایگاه استراتژیک آن در انتقال به موقع مواد اولیه کارخانجات و تامین کالاهای اساسی کشور غیرقابل انکاری است لذا باید بکوشیم تا بابرنامه ریزی اصولی و زمانبندی دقیق نسبت به جذب اعتبارات اقدام نماییم .

  |

  در این جلسه عنوان شد پیشبرد پروژه های راهداری چه در قالب مهندسی ارزش و چه در قالب بهینه سازی پروژه ها ، آنچه که اهمیت دارد بهینه کردن کار و پروژه است که باید در اولویت امور قرار گیرد و بدین منظور پیشنهاد تشکیل کمیته‌ای در جهت مطالعه و بررسی پروژه ها و استفاده از نیروهای متبحر و ...

  |

  این اقدامات در آستانه تعطیلات و سفرهای نوروزی و به منظور جلوگیری از وقوع حوادث در سطح راه‌ها بوده که تمام فعالیت‌های ایمنی از قبیل نصب بنر ، شیارهای لرزاننده ، خط کشی ، شانه سازی و... در سطح راه‌های استان انجام شده است .

  |

  نظرات کاربران