در حال بارگذاری ...
 • تردد بیش از ۴۹ هزار دستگاه وسائط نقلیه سنگین باری از پایانه های مرزی جلفا و نوردوز

  در همین مدت میزان واردات و صادرات از مرز نوردوز ۲۰۵ هزار و ۹۰۰ تن و میزان کالای ترانزیت ورودی و خروجی از این مرز ۵۳ هزار و ۳۰۰ تن بوده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی از تردد بیش از ۴۹ هزارو ۵۰۰ دستگاه وسائط نقلیه سنگین باری از پایانه های مرزی جلفا و نوردوز در سه ماه اول سال ۱۴۰۱ خبر داد .

  اورجعلی علیزاده گفت : در سه ماهه اول سالجاری بیش از ۲۴ هزار و ۱۰۰ دستگاه کامیون ایرانی و خارجی از مرز نوردوز و بیش از ۲۵ هزارو ۳۰۰ دستگاه کامیون ایرانی و خارجی از مرز جلفا تردد کرده است . میزان تردد کامیون در جلفا ۷۵ درصد و در نوردوز ۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است .

  وی گفت : در همین مدت میزان واردات و صادرات از مرز نوردوز ۲۰۵ هزار و ۹۰۰ تن و میزان کالای ترانزیت ورودی و خروجی از این مرز ۵۳ هزار و ۳۰۰ تن بوده است .

  علیزاده در ادامه اشاره کرد : در همین مدت میزان واردات و صادرات کالا از مرز جلفا ۲۷۲ هزار و ۸۰۰ تن و میزان کالای ترانزیت ورودی و خروجی از این مرز ۱۶۹ هزار و ۹۰۰ تن بوده است .

  وی همچنین اظهار داشت : در این مدت مجموع مسافر تردد کننده از این دو پایانه مرزی ۱۰۰ هزار و ۷۹۶ نفر بوده است که ۳۶ هزار و ۲۵۹ نفر از نوردوز و ۶۴ هزارو ۵۳۷ نفر از جلفا تردد کرده اند . همچنین دراین مدت تعداد ۱۲۴۰ اتوبوس مسافری ایرانی وخارجی ازاین دوپایانه مرزی تردد کرد .

   
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان شرقی گفت : پایانه های مرزی جلفا و نوردوز در دو ماهه اول سالجاری شاهد تردد ...

  |

  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با جدیت کامل پیگیر این پروژه های مصوب بوده بطوریکه برخی از این پروژه ها مانند بهسازی و آسفالت راه های روستایی و لکه گیری و روکش آسفالت در حال انجام و برخی دیگر از پروژه ها در حال پیمان سپاری و درخواست تامین اعتبار هستند که ...

  |

  خیرین راهساز با مشارکت در ایمن سازی راه های مواصلاتی از قبیل حذف نقاط حادثه خیز باعث کاهش سوانحات و تلفات جاده ای ، حل مشکلات در شبکه های ارتباطی و افزایش ظرفیت ترافیکی و دسترسی های ایمن خواهند شد .

  |

  بازگشایی مرز خسروی و سفر زوار اربعین به عتبات عالیات از بیست و سوم مرداد آغاز شده و اکنون هم در روزهای پایانی بازگشت زوار اربعین به کشور قرار داریم و خدمات راهداری در پایانه مرزی خسروی تا بازگشت آخرین مسافر به کشور ادامه دارد .

  |

  در این ایام اولویت اصلی در تمام معاونت‌ ها به خصوص حوزه‌های راهداری و حمل و نقل و ادارات شهرستانی بر ایمن سازی و به روز رسانی محورهای اصلی مسیر تردد زائران متمرکز شد که مجموعه این اداره کل نهایت تلاش را بکار خود را در این خصوص جهت تسهیل و سهولت در تردد زائران بکار گرفتند .

  |

  نظرات کاربران