در حال بارگذاری ...
 • اجرای ۸۸.۵ کیلومتر خط کشی در محورهای اصلی شهرستان شاهین دژ

  خط کشی محور شاهین دژ - تکاب به طول ۴۵ کیلومتر و محور شاهین دژ - بوکان به طول ۲۰ کیلومتر نیز در دستور کار قرار دارد و بزودی عملیات خط کشی در این محورها نیز به پایان خواهد رسید .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان شاهین دژ از اجرای ۸۸.۵ کیلومتر خط کشی در محورهای اصلی شهرستان شاهین دژ خبر داد .

  کاظم پاشایی گفت : با توجه به اهمیت خط کشی در جدا سازی ترافیک و در نتیجه کاهش تصادفات جاده ای با پیگیری و دستور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان عملیات خط کشی به طول ۸۸.۵ کیلومتر در محورهای اصلی شهرستان شاهین دژ بصورت امانی در حال انجام است .

  وی اظهار داشت : در همین راستا خط کشی محور ترانزیتی شاهین دژ - میاندوآب به طول ۲۳.۵ کیلومتر به اتمام رسیده است .

  کاظمی ادامه داد : خط کشی محور شاهین دژ - تکاب به طول ۴۵ کیلومتر و محور شاهین دژ - بوکان به طول ۲۰ کیلومتر نیز در دستور کار قرار دارد و بزودی عملیات خط کشی در این محورها نیز به پایان خواهد رسید .

  این مقام مسئول اظهار داشت : با توجه به اولویت خط کشی در محورهای اصلی و سپس محورهای فرعی و روستایی امید می‌رود با تامین اعتبارات لازم شاهد خط کشی در تمام محورهای مواصلاتی شهرستان باشیم .
  مطالب مرتبط

  با توجه به اجرای عملیات روکش آسفالت در سطح محورهای مواصلاتی ، این اداره کل به منظور افزایش ایمنی محور ، هدایت وسایل نقلیه ، تفکیک باندهای رفت و برگشت در نقاط بدون جدا کننده وسط و کاهش میزان تصادفات و سوانح رانندگی ، عملیات اجرای خط کشی محورهای مذکور را بلافاصله در دستور کار ...

  |

  از آنجا که طی یکسال گذشته شاهد اجرای عملیات بهسازی و روکش آسفالت از سویی و امحا بسیاری از خطوط در سطح راه های استان از سویی دیگر بوده ایم ، نسبت به انعقاد قراردادی جهت اجرای ۱۲۰۰ کیلومتر خط کشی اقدام شد .

  |

  خط کشی به طور مستقیم در دید راننده تاثیر گذاشته و با وی یک حس نزدیک و متقابل برقرار می کند لذا در این راستا بر اساس برنامه ریزی های انجام شده گردنه ها ، راه های شریانی و اصلی استان از ابتدای حوزه استحفاظی در غرب تا انتهای حوزه در شرق استان در اولویت خط کشی قرار گرفته اند .

  |

  تحقق مولفه ایمنی راه ها ، نیازمند یک اقدام همه جانبه همراه با آسیب شناسی جامع است لذا ارتقای ایمنی راه‌ها با توجه به اعتبارات و با اجرای طرح‌های زودبازده و کم‌هزینه مورد توجه و پیگیری است که البته به دلیل برخی مشکلات موجود یکسری از نقاط مستعد حادثه را نمی‌توان در زمان ...

  |

  بیشترین میزان تصادفات در ساعت ۱۶ – ۱۸ ثبت شده و وسایل نقلیه سواری و وانت بار نیز در رتبه های نخست بیشترین میزان سوانح جاده ای قرار دارند .

  |

  نظرات کاربران