در حال بارگذاری ...
 • افزایش ۱۵۳ درصدی جابجایی مسافران دریایی طی دو ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱

  با بررسی روند ۱۰ ساله عملیات جابه‌جایی مسافر دریایی مشخص می‌شود که بیشترین میزان عملیات جابه‌جایی مسافر در ۲ ماهه سال ۱۳۹۸ و به میزان ۲.۳ میلیون نفر ثبت شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، گزارش عملکرد آماری ، پایش و کنترل آماری ۲ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱ در بخش دریایی از تخلیه و بارگیری ۲۴ میلیون تن کالا در بنادر کشور و افزایش ۱۵۳ درصدی جابه‌جایی مسافران دریایی نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد .

  بر اساس این گزارش ، میزان عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری کشور در ۲ ماهه سال جاری ۲۴ میلیون تن بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۲۴ میلیون تن) تغییر محسوسی نداشته است . در این راستا با بررسی روند ۱۰ ساله عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری مشخص می‌شود که بیشترین میزان عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری در ۲ ماهه سال ۱۳۹۶ و به میزان ۲۶ میلیون تن ثبت شده است .

  همچنین گزارش عملکرد آماری از وضعیت جابه‌جایی مسافر (ورودی - خروجی) در ۲ ماهه اول امسال نشان می‌دهد که تعداد مسافر ورودی و خروجی از بنادر در این مدت ۸.۳ میلیون نفر بوده است . این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۵.۱ میلیون نفر) ۱۵۳ درصد و نسبت به آمار مدت مشابه در سال ۱۳۹۸ بیست درصد افزایش را در زمینه جابه‌جایی مسافران دریایی نشان می‌دهد .

  در این خصوص با بررسی روند ۱۰ ساله عملیات جابه‌جایی مسافر دریایی مشخص می‌شود که بیشترین میزان عملیات جابه‌جایی مسافر در ۲ ماهه سال ۱۳۹۸ و به میزان ۲.۳ میلیون نفر ثبت شده است .
  مطالب مرتبط

  یک‌هزار و ۸۰۰ نفر به صورت مستقیم در طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۱ برای فراهم کردن شرایط سفر ایمن و رفاه مسافران دریایی مشغول خدمت رسانی هستند .

  |

  یکی از موضوعاتی که سازمان بنادر و دریانوردی دنبال می کند ، احیا کارگاه های شناورسازی بوشهر است ، در این خصوص از تمام ظرفیت ها استفاده خواهد شد .

  |

  یکی از مصوبات جلسه فوق‌العاده مجمع تشخیص مصلحت نظام ، بند آمایش در سیاست‌های کلی برنامه پنج ساله هفتم توسعه بود ؛ طبق این بند «اجرایی شدن سیاست‌های کلی آمایش سرزمین با توجه ویژه بر طرح‌های توسعه اقتصادی کشور در دریا ، سواحل ، بنادر و آب‌های مرزی و استقرار واحدهای اقتصادی ، ...

  |

  سازمان بنادر و دریانوردی سنگاپور تاکیدی جدی روی مسئله‌ی بانکرینگ دارد و به‌تمامی تامین کنندگان بانکرها هم یادآوری کرده که متعهد به شرایط و ضوابط مجوزها باشند .

  |

  به دلیل موقعیت قرارگیری بنادر شرق هرمزگان از حیث نزدیکی به بنادر کشورهای حوزه خلیج فارس و نیز تردد مکرر انواع کشتی ها ، ضروررت رعایت دقیق مقررات ایمنی و بین المللی برای همه شناورهای متردد ضروری است .

  |

  نظرات کاربران