در حال بارگذاری ...
 • افزایش ۱۵۳ درصدی جابجایی مسافران دریایی طی دو ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱

  با بررسی روند ۱۰ ساله عملیات جابه‌جایی مسافر دریایی مشخص می‌شود که بیشترین میزان عملیات جابه‌جایی مسافر در ۲ ماهه سال ۱۳۹۸ و به میزان ۲.۳ میلیون نفر ثبت شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، گزارش عملکرد آماری ، پایش و کنترل آماری ۲ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱ در بخش دریایی از تخلیه و بارگیری ۲۴ میلیون تن کالا در بنادر کشور و افزایش ۱۵۳ درصدی جابه‌جایی مسافران دریایی نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد .

  بر اساس این گزارش ، میزان عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری کشور در ۲ ماهه سال جاری ۲۴ میلیون تن بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۲۴ میلیون تن) تغییر محسوسی نداشته است . در این راستا با بررسی روند ۱۰ ساله عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری مشخص می‌شود که بیشترین میزان عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری در ۲ ماهه سال ۱۳۹۶ و به میزان ۲۶ میلیون تن ثبت شده است .

  همچنین گزارش عملکرد آماری از وضعیت جابه‌جایی مسافر (ورودی - خروجی) در ۲ ماهه اول امسال نشان می‌دهد که تعداد مسافر ورودی و خروجی از بنادر در این مدت ۸.۳ میلیون نفر بوده است . این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۵.۱ میلیون نفر) ۱۵۳ درصد و نسبت به آمار مدت مشابه در سال ۱۳۹۸ بیست درصد افزایش را در زمینه جابه‌جایی مسافران دریایی نشان می‌دهد .

  در این خصوص با بررسی روند ۱۰ ساله عملیات جابه‌جایی مسافر دریایی مشخص می‌شود که بیشترین میزان عملیات جابه‌جایی مسافر در ۲ ماهه سال ۱۳۹۸ و به میزان ۲.۳ میلیون نفر ثبت شده است .
  مطالب مرتبط

  یک‌هزار و ۸۰۰ نفر به صورت مستقیم در طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۱ برای فراهم کردن شرایط سفر ایمن و رفاه مسافران دریایی مشغول خدمت رسانی هستند .

  |

  یکی از مشکلات درباره طولانی بودن مدت زمان رفت و برگشت کشتی‌ها ، کاهش ورودی آب و عدم لایروبی ولگا است بنابراین تردد در این مسیر علاوه بر زمستان در بخشی از فصول سال دچار مشکل است و همین باعث ایجاد مشکلات عدیده در پهلوگیری شناورها در بنادر آستاراخان و ماخاچ قلعه شده و به همان ...

  |

  در فرایند بررسی سوانح بندری ، پارامترهای مهمی چون آموزش‌های مستمر و برنامه‌ریزی شده ایمنی و بازنگری دستورالعمل‌ها و روش‌های اجرایی ، نیز در ایمن‌تر شدن بنادر و حفظ جان اشخاص و اموال موثر خواهد بود .

  |

  منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) با برخورداری از ١١۴ کیلومتر راه آهن داخلی و ١٨ ایستگاه تخلیه و بارگیری ریلی ، ظرفیت روزانه تخلیه و بارگیری ۵۵ هزار تن انواع کالای نفتی ، عمومی ، غلات و روغن خوراکی را دارد .

  |

  مسافرانی که بنا به ضرورت در ساعات یاد شده قصد سفر به جزیره قشم را دارند می‌توانند از طریق بندر پل به این جزیره عزیمت کنند .

  |

  نظرات کاربران