در حال بارگذاری ...
 • تعمیرات ۶۶۵ مورد ماشین آلات راهداری استان خراسان جنوبی از ابتدای سال جاری تاکنون

  از ابتدای سال جاری فعالیت ماشین آلات سنگین این اداره کل ۱۴۰۰۰ ساعت بوده که در سطح استان مشغول انجام وظایف محوله و خدمات رسانی در محورهای مواصلاتی سطح استان بوده اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اداره ماشین‌آلات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی از تعمیرات ۶۶۵ مورد ماشین آلات راهداری استان از ابتدای سال برای خدمات رسانی بیشتر به کاربران جاده ای خبر داد .

  حسن سپاهی گفت : در حال حاضر در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ۱۴۵ خودرو نیمه سنگین و ۱۱۹ خودرو سنگین مشغول فعالیت‌های راهداری هستند که متوسط عمر خودروهای سنگین استان ۲۶ سال است . در سه ماهه اول سال جاری ۶۶۵ مورد تعمیرات بر روی ماشین آلات انجام و حدود ۳۴۵۰ قطعه انواع لوازم یدکی برای راه اندازی ماشین آلات خریداری شده که مجموع هزینه کرد تعمیرات در سه ماهه اول سال با احتساب هزینه های جاری شامل ؛ سوخت ، روغن ، لاستیک و غیره بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال بوده است .

  رئیس اداره ماشین‌آلات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی  ادامه داد : همچنین از ابتدای سال جاری فعالیت ماشین آلات سنگین این اداره کل ۱۴۰۰۰ ساعت بوده که در سطح استان مشغول انجام وظایف محوله و خدمات رسانی در محورهای مواصلاتی سطح استان بوده اند .

  سپاهی تصریح کرد : علاوه بر فعالیت های تعمیر و نگهداری ماشین آلات ، در سال جاری بازسازی ۴ دستگاه ماشین آلات راهداری با تخصیص اعتبار از محل اعتبارات ملی در حال برنامه ریزی است . در سال ۱۴۰۱ علاوه بر انجام فعالیت های مستمر راهداری در مواقع بحران ، مشخصات ۷ دستگاه کامیون برای حمل کالاهای اساسی از بنادر به ستاد اعلام شده که در صورت ضرورت اعزام خواهند شد .

  رئیس اداره ماشین‌آلات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی خاطرنشان کرد : یکی از اهداف مهم سازمان راهداری ، نگهداری و آماده به کار بودن ماشین آلات راهداری و بروز رسانی دستگاه جهت خدمات رسانی بیشتر به کاربران جاده ای است .
  مطالب مرتبط

  تمامی اکیپ‌های راهداری استان در محورهای مواصلاتی ، در حال آماده باش و عملیات راهداری در حال انجام است و تردد به صورت ایمن برقرار است .

  |

  این طرح شامل عملیات زیرسازی و آسفالت به طول ۵۰۰ متر بود که با استفاده از ظرفیت ماشین آلات راهداری شهرستان ساوه در اجرای لایه زیرسازی و همکاری پیمانکار مربوطه در اجرای لایه آسفالت ، در اقدامی جهادی این روستا نیز از مسیر آسفالته برخوردار شد .

  |

  رسیدگی مناسب به راه های اصلی و فرعی و روستایی شهرستان نیازمند اعتبارات استانی بیشتر است که در کنار اعتبارات ملی قابلیت بهبود محورهای حوزه استحفاظی این اداره را فراهم می‌کند .

  |

  مشکلات بوجود آمده بواسطه سیلاب اخیر توسط همشهریان به سامانه ۱۴۱ انعکاس یافته و در کوتاه ­ترین زمان ممکن رفع شده است .

  |

  طرح تکمیلی پل زیرگذر راهجرد - سلفچگان ، در دو دامنه شمالی و جنوبی پل ، در حال اجراست که تاکنون به میزان ۹۰ درصد عملیات خاکبرداری و تسطیح دامنه شمالی آن اجرا شده است . به منظور تسطیح دامنه جنوبی پل نیز تاکنون افزون بر یکهزار و ۵۰۰ متر مکعب خاکبرداری صورت گرفته است .

  |

  نظرات کاربران