در حال بارگذاری ...
 • در حال احداث بودن ۳۶ باب مجتمع خدماتی رفاهی در سطح محورهای مواصلاتی استان آذربایجان غربی

  هم اکنون تعداد مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی در حال احداث با موافقت اصولی فعال در سطح استان ۳۶ باب با متوسط پیشرفت فیزیکی ۵۶ درصد است که با توجه به ۲۴ باب مجتمع خدماتی و رفاهی در حال بهره برداری با اتمام آنها تعداد مجتمع های خدماتی و رفاهی استان جهت استفاده کاربران جاده ای به ۶۰‌ باب خواهد رسید .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از در حال احداث بودن ۳۶ باب مجتمع خدماتی رفاهی با موافقت اصولی فعال در سطح محورهای مواصلاتی استان خبر داد .

  پیمان آرامون با اشاره به لزوم احداث مجتمع های خدماتی - رفاهی در سطح محورهای مواصلاتی استان در راستای ایجاد محلی برای آرامش و آسایش مسافرین ، رانندگان و کاربران جاده ای گفت : خوشبختانه بخش خصوصی مشارکت خوبی برای ساخت این مراکز دارد و درخواست های متعددی برای احداث آنها به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تحویل شده که در حال بررسی است .

  وی اظهار داشت : هم اکنون تعداد مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی در حال احداث با موافقت اصولی فعال در سطح استان ۳۶ باب با متوسط پیشرفت فیزیکی ۵۶ درصد است که با توجه به ۲۴ باب مجتمع خدماتی و رفاهی در حال بهره برداری با اتمام آنها تعداد مجتمع های خدماتی و رفاهی استان جهت استفاده کاربران جاده ای به ۶۰‌ باب خواهد رسید .

  آرامون ادامه داد : کمیته ای متشکل از ستاد اقامه نماز استان ، سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی مناطق ارومیه و میاندوآب ، اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ، دانشگاه علوم پزشکی استان ، اداره کل بهزیستی استان و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بصورت مستمر نسبت به بازدید از این مجتمع ها و در کنار آن ۳۳ باب نمازخانه بین راهی مستقر در مجتمع های خدماتی رفاهی ، تیر پارک ها و پایانه های مرزی اقدام نموده و در جهت رفع مشکلات و نواقصات رایزنی های لازم به صورت شفاهی و صدور اخطارهای کتبی انجام می پذیرد .
  مطالب مرتبط

  در استان گلستان ۱۸ مجتمع خدماتی رفاهی فعالیت دارند .

  |

  بهبود کیفیت خدمات این مجتمع‌ها علاوه بر آنکه به گسترش صنعت گردشگری کمک می‌کند ، گامی مؤثر در راستای کاهش حوادث جاده‌ای و افزایش ضریب ایمنی راه‌ها است و مجتمع‌ها باید متناسب با نیاز و رعایت حال رفاه و آرامش مسافران احداث شود تا باعث ارتقا ایمنی سفرها و کاهش تصادفات ، ارائه ...

  |

  در این مجموعه ساختمان هلال احمر و تاسیسات مرکزی نیز طراحی شده است . مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی و تفریحی سحر ۲ در ۹ کیلومتری بزرگراه اردبیل - سرعین و ۲۰ کیلومتری از مرکز شهر سرعین قرار دارد که مسافران و کاربران میتوانند از همه امکانات موجود در مسیر بهره مند شوند .

  |

  در حال حاضر طول بخش آسفالته شبکه راه های روستایی حدود ۱۱۳۰۰۰ کیلومتر می باشد که طبق ارزیابی های اولیه حدود ۳۰ % این شبکه مضمحل و نیازمند اجرای روش های بهسازی متناسب است . از طرف دیگر با افزایش ترافیک عبوری در سال های اخیر و نظر به پایین بودن استانداردهای هندسی در راه های روستایی ...

  |

  در بازدید از این مجتمع ها شاخص های مختلفی چون وضعیت نمازخانه ها ، سرویس های بهداشتی ، سیستم گرمایشی و سرمایشی نمازخانه رستوران و آشپزخانه پارکینگ و ورودی و خروجی مجتمع‌های مورد نظارت و بررسی قرار گرفت .

  |

  نظرات کاربران