در حال بارگذاری ...
 • ثبت بیش از ۷۲ میلیون تردد در راه‌های استان مرکزی طی سه ماهه اول امسال

  استان مرکزی از لحاظ میزان ترددهای بین استانی ، پس از استان‌های تهران و البرز ، رتبه سوم کشوری را بخود اختصاص داده و از لحاظ مجموع ترددهای ثبت شده در تمامی راه های شریانی ، از یازدهمین جایگاه در کشور برخوردار است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی از ثبت ۷۲ میلیون و ۱۰۳ هزار و ۶۴۲ تردد انواع خودرو در راه‌های استان خبر داد .

  مهرداد جهانی با اشاره به افزایش ۳۱ درصدی تردد در شبکه راه‌های استان گفت : از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه ۷۲ میلیون و ۱۰۳ هزار و ۶۴۲ تردد توسط ۶۸ سامانه تردد شمار آنلاین در راه‌های شریانی استان مرکزی به ثبت رسیده است . با توجه به کنترل بیماری کرونا در کشور و افزایش تردد خودروهای سواری و سفرهای جاده‌ای طی ماه‌های اخیر ، سهم تردد خودروهای سبک به ۸۰ درصد افزایش یافته و به عبارتی حکایت از سهم ۲۰ درصدی تردد وسایل نقلیه سنگین در محورهای مواصلاتی استان دارد .

  به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی، سال گذشته سهم تردد وسایل نقلیه سنگین در راه‌های استان ۲۵ درصد بود که امسال به ۲۰ درصد تقلیل یافته است . در این بازه زمانی ۱۵ میلیون و ۸۹ هزار و ۱۲۹ وسیله نقلیه به استان وارد و ۱۵ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۹۰۸ وسیله از استان خارج شده که به ترتیب رشد ۳۷ و ۳۸ درصدی را در پی داشته است .

  جهانی با تحلیل ترددهای ثبت شده در شبکه راه‌های استان گفت : استان مرکزی از لحاظ میزان ترددهای بین استانی ، پس از استان‌های تهران و البرز ، رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص داده و از لحاظ مجموع ترددهای ثبت شده در تمامی راه های شریانی ، از یازدهمین جایگاه در کشور برخوردار است . در سه ماهه اول امسال بیش از هفت میلیون و سه هزار و ۱۲۸ وسیله نقلیه به مرکز استان وارد و هفت میلیون و ۴۵ هزار و ۲۲۰ وسیله از آن خارج شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ترتیب از افزایش ۳۰ و ۳۵ درصدی برخوردار بوده است .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با اشاره به نصب و راه اندازی ۲۴ سامانه ثبت تخلف سرعت در محورهای مواصلاتی استان و تجهیز آن ها به سیستم محاسبه میانگین سرعت در سال گذشته اظهار داشت : متاسفانه همچنان میانگین سرعت ثبت شده در راه‌های استان مرکزی ۱۱ کیلومتر بر ساعت از میانگین کشوری بالاست .

  البته به گفته وی یکی از عمده دلایل بالا بودن میزان میانگین سرعت در راه‌های استان ، سهم بالای راه‌های اصلی و شریانی استان مرکزی از جاده‌های بزرگراهی و آزادراهی در کشور است .

  جهانی محورهای «اراک - سلفچگان» ، «اراک - بروجرد» و «آزادراه ساوه - سلفچگان» را سه محور پرتردد استان در سه ماهه اول سال جاری عنوان کرد و افزود: بیشترین فراوانی تردد در این محورها به ترتیب در تاریخ های ۱۴ فروردین ماه ، ۱۲ خرداد ماه و ۱۶ خرداد ماه صورت گرفته است .
  مطالب مرتبط

  با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی مبنی بر بارش های گسترده و احتمال وقوع مجدد سیل ، از عموم هموطنان و کاربران جاده‌ای موکدا درخواست می‌شود قبل از سفرهای جاده‌ای ، شرایط راه ها و پیش بینی شرایط جوی محورهای مواصلاتی را از سامانه ۱۴۱ این سازمان دریافت کنند .

  |

  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان با به‌کارگیری تجهیزات و ماشین آلات در اختیار خود نسبت به ایمن سازی ، شانه سازی و اصلاح شیب شیروانی محورها اقدام کرده است .

  |

  ارتقا دانش عمومی جامعه در مورد ایمنی و فرهنگ درست رانندگی هدف غایی در اجرای این طرح است که امیدواریم مورد بهره‌برداری کامل عموم مردم و مسافرین قرار گیرد .

  |

  از آنجایی که که مازندران یکی از قطب‌های کشاورزی است ، نیاز استان به راه و جاده مناسب محسوس بوده ، برای همین در سال‌های اخیر برای توسعه شبکه راه‌های ارتباطی استان گام‌های خوبی برداشته شده است .

  |

  ۴۰۰ تن آسفالت در مسیر زلته به نودشه ، ۳۵۰ تن در محور نودشه به سه راهی ملندو و ۴۵۰ تن در محور ملندو به گردنه تەتە (انتهای حوزه استحفاظی شهرستان پاوه) بکارگیری شده است .

  |

  نظرات کاربران