در حال بارگذاری ...
 • اجرای بیش از ۱۰۰ کیلومتر شیار لرزاننده در محور دیهوک – راور

  علاوه بر اجرای شیار لرزاننده ، این اداره اقدام به نصب تابلو و علائم هشدار دهنده ، خط کشی محورها و اجرای گاردریل و چراغ چشمک زن در نقاط پرحادثه کرده که این نوع عملیات راهداری در راستای افزایش ایمنی ترافیک بسیار موثر است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای دیهوک گفت : در راستای ایمن سازی محورهای حوزه استحفاظی بخش دیهوک ۱۳۰ کیلومتر شیار لرزاننده طولی راه های این بخش در حال اجرا است .

  احمد آخوندی تصریح کرد : برای افزایش ایمین تردد و ایمن سازی بیشتر نقاط پرحادثه ، حدود ۱۳۰ کیلومتر شیار لرزاننده طولی کنار و آکس جاده در محور دیهوک – راور در حال اجرا است . از این مقدار عملیات در ۲ نقطه به صورت شایرهای لرزاننده در طول محور از کیلومتر صفر تا ۴۷ انجام و از کیلومتر ۱۵۵ به سمت انتهای حوزه استحفاظی دیهوک – راور نیز در حال انجام است .

  سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای دیهوک ادامه داد : همچنین علاوه بر اجرای شیار لرزاننده ، این اداره اقدام به نصب تابلو و علائم هشدار دهنده ، خط کشی محورها و اجرای گاردریل و چراغ چشمک زن در نقاط پرحادثه کرده که این نوع عملیات راهداری در راستای افزایش ایمنی ترافیک بسیار موثر است .

  آخوندی تصریح کرد : عملیات اجرایی شیار لرزاننده در مقاطع و مسیرهای پرحادثه ضمن کاهش سرعت و افزایش ضریب هوشیاری رانندگان موجب کاهش تصادفات نیز می شود . نوارهای رامبل با ایجاد شیارهای استاندارد روی آسفالت به رانندگان هنگام تغییر خطوط ، بوسیله ایجاد لرزش در خودرو و تولید صدا هشدار می دهند .

  وی با اشاره به اینکه طبق آمار درصد قابل توجهی از تصادفاتی که منجر به خروج خودرو از مسیر می شود خواب آلودگی راننده است ، خاطرنشان کرد : امیدواریم اجرای طرح شیار لرزاننده در جاده های کویری حوزه استحفاظی سبب آگاهی بیشترانندگان در هنگام خروج از لاین حرکت و کاهش حوادث و سوانح جاده ای شود .
  مطالب مرتبط

  استان آذربایجان غربی با ۱۸۰۰۰ کیلومتر راه هم سنگ جزو استان هایی دارای راه های شریانی ، فرعی و روستایی با فراوانی زیاد در سطح کشور بوده و با توجه به موقعیت توپوگرافی و سردسیری منطقه نگهداری از این راه ها نسبت به سایر استان های کشور سخت تر است .

  |

  نوارهای رامبل با ایجاد شیارهای استاندارد بر روی آسفالت به رانندگان هنگام تغییر خطوط خود به‌وسیله ایجاد لرزش در خودرو و تولید صدا هشدار می‌دهند .

  |

  این اداره کل با شرو ع فصل تابستان عملیات راهداری و ایمن سازی محورهای خود را با شتاب و تسریع در عملیات اجرایی در دست اجرا داشته که این عملیات شامل اجرای روکش آسفالت ، خط کشی ، نصب جداکننده ها و همچنین نصب انواع تابلوهای هشداردهنده انتظامی و اطلاعاتی ، ایمن سازی نقاط حادثه خیز ، ...

  |

  راهداران ۲ هزار متر مربع آسفالت رگلاژی و ۲ هزار متر مربع لکه گیری و همچنین ۹ کیلومتر روکش آسفالت توسط پیمانکار در محورهای این شهرستان اجرا کرده اند .

  |

  ایجاد دید آسان و دقیق و تشخیص به موقع موانع ، علائم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی در محورها از مهم‌ترین اهداف و کارکردهای سیستم روشنایی در جاده ها است .

  |

  نظرات کاربران