در حال بارگذاری ...
 • جذب صد درصدی سهمیه قیر راه های استان خراسان شمالی در سال مالی ۱۴۰۰

  تاکنون از برنامه های حوزه ساخت راه روستایی ، ۴۰ کیلومتر اجرا شده و ۵۱.۳ کیلومتر در حال انجام است . همچنین در حوزه نگهداری و روکش راه های فرعی و روستایی ۳۵.۴ کیلومتر روکش اجرا شده و تا پایان سال مالی ۲۷ کیلومتر اجرا خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی از جذب صددرصدی سهمیه قیر سال مالی ۱۴۰۰ راه های استان خبر داد .

  جعفر شهامت گفت : مجموع اعتبار ابلاغ شده بر اساس سهمیه قیر این اداره کل ۶۹۹ هزار و ۱۰۸ میلیون ریال معادل ۷ هزار و ۴۵۷ تن بوده که از این میزان سهمیه راه اصلی ۳۸ درصد ، راه فرعی ۶ درصد، منابع سایر (شریانی) ۳ درصد ، نگهداری راه روستایی ۱۰ درصد و ساخت راه روستایی ۴۳ درصد است .

  وی افزود : علاوه بر موارد فوق ، بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با سپاه جوادالائمه (ع) استان ۷۲۴ تن قیر تهیه شده توسط سپاه استان نیز در تکمیل راه های روستایی استان مورد استفاده قرار گرفته است، که کل سهمیه قیر  ۸۱۸۱ تن است و از این میزان صددرصد جذب و تاکنون ۲۹۵۷ تن مصرف شده است .

  وی اظهار کرد : تاکنون از برنامه های حوزه ساخت راه روستایی ، ۴۰ کیلومتر اجرا شده و ۵۱.۳ کیلومتر در حال انجام است . همچنین در حوزه نگهداری و روکش راه های فرعی و روستایی ۳۵.۴ کیلومتر روکش اجرا شده و تا پایان سال مالی ۲۷ کیلومتر اجرا خواهد شد .

  شهامت ادامه داد : علاوه بر موارد ذکر شده ۱۴ کیلومتر روکش آسفالت در راه های اصلی و شریانی اجرا شده و نزدیک ۵۰ کیلومتر دیگر تا پایان سال جاری در دست اقدام است و برای جبران عقب ماندگی استان ، اجرای سالانه حداقل ۲۵۰ کیلومتر راه روستایی و روکش راه های فرعی، اصلی و شریانی در استان ضرورت دارد .
  مطالب مرتبط

  از آغاز سال جاری تا کنون نزدیک به ۸۰۰۰ تن قیر برای آسفالت محورهای استان تامین شده که نصف این مقدار معادل ۴۰۰۰ تن به پیمانکاران طرف قرارداد توزیع و نصف باقی مانده نیز به تدریج و با شروع فصل کاری توزیع خواهد شد که انتظار می‌رود با توزیع کامل قیر تامین شده نزدیک به ۱۰۰ کیلومتر ...

  |

  احداث پل های عابر پیاده در راستای کاهش فوتی های ناشی از تصادفات و اجرای برنامه های ایمن سازی عبور و مرور عرضی عابرین پیاده و دانش آموزان در نقاط حادثه خیز و به تقاضای مسئولان استانی و شهرستانی استان وشوراهای اسلامی روستاها صورت می گیرد .

  |

  درصد پیشرفت پروژه‌ های راه روستایی فعال در سطح استان از ۵ تا ۹۰ درصد متفاوت بوده و تاکنون ۹۰۲ تن قیر در این خصوص دریافت شده و برای اجرای مابقی عملیات نیز بیش از ۳ هزار تن قیر مورد نیاز است .

  |

  در ۴ ماهه گذشته ۲ هزار کیلومتر از حریم راه های شنی و خاکی این شهرستان تسطیح و رگلاژ شده است .

  |

  پروژه بهسازی و آسفالت محور ادامه مسیر ماته خرپه ، اسبشه ، گرماویچ و شناتال به طول ۱۱ کیلومتر با مبلغ قرارداد بالغ بر ۶۱ میلیارد ریال و با پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصد در حال اجرا است که تاکنون ۵ کیلومتر از این محور آسفالت شده و مابقی آن نیز تا پایان فصل کاری سال جاری به اتمام خواهد ...

  |

  نظرات کاربران