در حال بارگذاری ...
 • اجرای عملیات آسفالت حفاظتی اسلاری سیل در محور قیر – خنج

  مخلوط اسلاری سیل از مصالح خوب دانه بندی شده و پیوسته و زبر و تمیز فاقد آلودگی ، آب ، فیلرهای معدنی یا مواد مضاف که به صورت یکنواخت با یک نوع قیر امولسیون ترکیب می‌شوند ، درست می‌شوند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس از اجرای عملیات آسفالت حفاظتی اسلاری سیل در ۲۰ کیلومتر از محور قیر – خنج خبر داد .

  علیرضا راستیار گفت : عملیات آسفالت حفاظتی اسلاری سیل (slurry seal) با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال در ۲۰ کیلومتر از محور قیر – خنج اجرا گردید . عملیات روکش حفاظتی اسلاری سیل به دلیل مزیت هایی که دارد در سایر محورهای استان که نیاز به اجرای روکش حفاظتی دارد نیز در دست اجرا است .

  سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس هم چنین گفت : یکی از آسفالت‌های حفاظتی مقرون به صرفه و از روش‌های نگهداری و مرمت رویه آسفالتی راه‌ها روش اسلاری سیل (Slurry Seal) است .

  گفتنی است مخلوط اسلاری سیل از مصالح خوب دانه بندی شده و پیوسته و زبر و تمیز فاقد آلودگی ، آب ، فیلرهای معدنی یا مواد مضاف که به صورت یکنواخت با یک نوع قیر امولسیون ترکیب می‌شوند ، درست می‌شوند .

   
  مطالب مرتبط

  مازندران دارای شش مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین است ، که به منظور ارتقا ایمنی ترددجادهای و کاهش میزان آلودگی هوا ، این مراکز زیر نظر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تاسیس و راه اندازی شده اند تا به صورت مکانیزه و بدون دخالت کاربر ، نسبت به کنترل فنی خودروهای سنگین اقدام ...

  |

  از رانندگان و کاربران جاده‌ای تقاضا داریم قبل از انجام سفر آخرین اطلاعات شرایط ترافیکی و جوی و محدودیت‌های تردد احتمالی را از سامانه ۱۴۱ دریافت کرده و بعد از آن برای سفر خود برنامه ریزی کنند .

  |

  هم اکنون تعداد مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی در حال احداث با موافقت اصولی فعال در سطح استان ۳۶ باب با متوسط پیشرفت فیزیکی ۵۶ درصد است که با توجه به ۲۴ باب مجتمع خدماتی و رفاهی در حال بهره برداری با اتمام آنها تعداد مجتمع های خدماتی و رفاهی استان جهت استفاده کاربران جاده ای به ...

  |

  علاوه بر اجرای شیار لرزاننده ، این اداره اقدام به نصب تابلو و علائم هشدار دهنده ، خط کشی محورها و اجرای گاردریل و چراغ چشمک زن در نقاط پرحادثه کرده که این نوع عملیات راهداری در راستای افزایش ایمنی ترافیک بسیار موثر است .

  |

  مشکلاتی از قبیل برق ، گاز و فیبر نوری که در این محور مانع آشکارسازی این نقطه شده بودند ، توسط دادستان شهرستان سردشت حل شد و با آشکارسازی و رفع این نقطه پرحادثه شاهد کاهش ۷۰ درصدی تصادفات جاده ای در محور مذکور خواهیم بود .

  |

  نظرات کاربران