در حال بارگذاری ...
 • اجرای بیش از ۱۳۰ طرح راهداری در استان کهگیلویه و بویراحمد

  بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار استانی در سال مالی ۱۴۰۰ برای طرح های حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد در نظر گرفته شد که تاکنون ۵۷ درصد آن جذب شده و با توجه به فعالت چشمگیر طرح های در دست اجرای حوزه راهداری مابقی اعتبارات تا پایان سال مالی ۱۴۰۰ جذب خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت : با اجرای این تعداد طرح های در دست اجرای بیش از ۱۰۰ کیلومتر از راه های استان آسفالت و یا روکش خواهد شد .

  عابد محمدی گفت : هم اکنون بیش از ۱۳۰ طرح در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای و راه روستایی در مناطق مختلف استان در دست اجراست . این طرح ها شامل لکه گیری ، روکش و آسفالت راه های اصلی و فرعی ، تعمیر و مرمت ابنیه فنی راه های استان ، ساخت پل و راه های روستایی ، بهسازی و آسفالت راه های روستایی ، خط کشی و نصب و علائم ترافیکی در راههای اصلی و فرعی استان می باشد .

  محمدی اظهار داشت : پیشرفت فیزیکی این تعداد طرح در دست اجرا متفاوت می باشد عملیات اجرایی برخی از این طرح ها هم اکنون آغاز شده و برخی تکمیل شده است . طرح های حوزه راهداری بصورت هفتگی تکمیل و عملیات اجرایی طرح های جدید آغاز خواهد شد .

  محمدی ابراز کرد : بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار استانی در سال مالی ۱۴۰۰ برای طرح های حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد در نظر گرفته شد که تاکنون ۵۷ درصد آن جذب شده  و با توجه به فعالت چشمگیر طرح های در دست اجرای حوزه راهداری مابقی اعتبارات تا پایان سال مالی ۱۴۰۰ جذب خواهد شد .

  وی تکمیل طرح لار - شاه بهرام و حذف نقاط حادثه خیز آن در محور باشت – چرام ، بهسازی و آسفالت ۲۰ کیلومتر راه روستایی چاهن - موشمی ها در شهرستان مارگون ، ساخت ۱۰ کیلومتر راه روستایی زادگاه شهید طیب (معروف به طریق الطیب) به صورت امانی و مشارکتی با شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران ، ساخت پل شهید طیب ، بهسازی و آسفالت راه روستایی پهنوک - بنه پیر در شهرستان بهمئی ، تعریض و حذف نقاط حادثه خیز کمربندی چاه تلخ و آسفالت راههای مربوط به باشت از مهمترین طرح های در دست اجرا در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای استان است .

  محمدی گفت : با اجرای این تعداد طرح های در دست اجرای بیش از ۱۰۰ کیلومتر از راه های استان اسفالت و یا روکش خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  احداث پل های عابر پیاده در راستای کاهش فوتی های ناشی از تصادفات و اجرای برنامه های ایمن سازی عبور و مرور عرضی عابرین پیاده و دانش آموزان در نقاط حادثه خیز و به تقاضای مسئولان استانی و شهرستانی استان وشوراهای اسلامی روستاها صورت می گیرد .

  |

  درصد پیشرفت پروژه‌ های راه روستایی فعال در سطح استان از ۵ تا ۹۰ درصد متفاوت بوده و تاکنون ۹۰۲ تن قیر در این خصوص دریافت شده و برای اجرای مابقی عملیات نیز بیش از ۳ هزار تن قیر مورد نیاز است .

  |

  در ۴ ماهه گذشته ۲ هزار کیلومتر از حریم راه های شنی و خاکی این شهرستان تسطیح و رگلاژ شده است .

  |

  پروژه بهسازی و آسفالت محور ادامه مسیر ماته خرپه ، اسبشه ، گرماویچ و شناتال به طول ۱۱ کیلومتر با مبلغ قرارداد بالغ بر ۶۱ میلیارد ریال و با پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصد در حال اجرا است که تاکنون ۵ کیلومتر از این محور آسفالت شده و مابقی آن نیز تا پایان فصل کاری سال جاری به اتمام خواهد ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون ساخت و نگهداری راه های روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و رییس امور عمومی ، قضایی ، دفاعی و امنیتی سازمان ...

  |

  نظرات کاربران