در حال بارگذاری ...
 • تسریع در عملیات بهسازی محور ورزقان - خاروانا با اختصاص ۲۲ میلیارد تومان اعتبار

  با اعتبار ۲۲ میلیارد تومان ، محور ورزقان به خاروانا از محدوده گردنه گال تا سه راهی آستمال بهسازی (تعریض و اصلاح) و روکش آسفالت‌ خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی گفت : با اعتبار ۲۲ میلیارد تومان ، محور ورزقان به خارونا تسریع می شود .

  جلسه بررسی وضعیت راه های شهرستان ورزقان که با حضور نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی ، مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای آذربایجان‌ شرقی و فرماندار شهرستان ورزقان و در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد .

  اورجعلی علیزاده مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان اظهار داشت : با اعتبار ۲۲ میلیارد تومان ، محور ورزقان به خاروانا از محدوده گردنه گال تا سه راهی آستمال بهسازی (تعریض و اصلاح) و روکش آسفالت‌ خواهد شد .

  همچنین در این‌ جلسه مقرر شد مبلغ ۸ میلیارد تومان از محل تخفیف ۲۰ درصد حقوق دولتی معدن مس سونگون و ۸ میلیارد تومان از محل اعتبارات اداره کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان برای احداث و بهسازی راه‌های روستایی شهرستان هزینه شود .
  مطالب مرتبط

  بر اساس پیش بینی انجام شده اجرای این طرح بهسازی جاده ای تا اردیبهشت سال آینده به پایان خواهد رسید .

  |

  در حال حاضر ٢٠٧ محور روستایی مسدود شده و از ٢١ محور فرعی که دچار آبگرفتگی شده توانستیم ١٢ محور را بازگشایی کنیم و همچنین ٧ محور شریانی مسدود بود که با اقدام راهداران ۶ محور بازگشایی شد .

  |

  در حال حاضر ۳۳ محور روستایی مسدود شده و از سایر روستا‌ها نیز به علت صعب العبور بودن اطلاعاتی در دست نیست و از ۱۵ محور فرعی مسدود شده ۷ محور بازگشایی شده است .

  |

  احداث و تعریض ۶۰ پل ، تهیه و نصب ۱۰ هزار متر نیوجرسی و تعمیر و نصب ۹۵۰ شاخه گار دیل نیز از دیگر اقداماتی است که طی این مدت توسط همکاران راهداری برای تسهیل تردد شهروندان انجام شده است .

  |

  محورهای ارتباطی مازندران به دلیل حجم بالای ترافیک و تردد وسایل نقلیه جزو محورهای حساس کشور محسوب شده ، لذا ایمن‌سازی این محورها و حذف نقاط پرحادثه به‌عنوان دو برنامه اصلی این اداره کل همواره به‌طور ساری و جاری در دستور کار قرار دارد .

  |

  نظرات کاربران