در حال بارگذاری ...
 • ضرورت بررسی درخواست سرمایه‌گذاران در پهنه‌های مختلف کشور برای راه‌ اندازی مراکز لجستیک

  با توجه به نگاه ملی و فراسازمانی به موضوعات لجستیکی و ضرورت بررسی به صورت تخصصی و کارشناسی با جزئیات کامل ، مطالعات سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به کمیسیون تخصصی ستاد مراکز لجستیک ارجاع شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون حمل‌ونقل وزارت راه‌وشهرسازی و دبیر ستاد مراکز لجستیک کشور با بیان اینکه نگاه وزارت راه‌ و شهرسازی ، ایجاد مراکز لجستیک کشور و عملیاتی کردن آنها است ، بر ضرورت بررسی درخواست سرمایه‌گذاران در پهنه‌های مختلف کشور برای راه‌اندازی مراکز لجستیک تاکید و اعلام کرد که این درخواست پس از کارشناسی در دستور کار کمیسیون تخصصی جهت ارائه در ستاد مراکز لجستیک قرار گیرد .

  چهارمین نشست ستاد مراکز لجستیک کشور روز سه شنبه ۳۱ خرداد به ریاست شهریار افندی‌زاده ، معاون حمل‌ونقل وزیر راه‌وشهرسازی و با حضور اعضای این ستاد و مدعوین بخش خصوصی در ساختمان وزارت راه‌وشهرسازی برگزار شد .

  در این جلسه گزارش اقدامات و برنامه‌های سال ۱۴۰۱ ستاد مراکز لجستیک کشور ، بررسی درخواست سرمایه‌گذار برای مرکز لجستیک استان خراسان رضوی و گزارش سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص مطالعات جانمایی مراکز لجستیک مورد بررسی قرار گرفت .

  در ابتدای نشست گزارشی از اقدامات ستاد و برنامه‌های آتی آن برای ساماندهی مراکز لجستیک کشور ارایه شد و آخرین اقدامات صورت گرفته توسط سازمان بنادر و دریانوردی ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و شرکت راه‌آهن ج.ا.ا طرح شد و افندی‌زاده بر عملیاتی شدن هرچه سریعتر مراکز لجستیک کشور تاکید کرد .

  در این جلسه ضمن بررسی وضعیت پهنه مشهد در طرح آمایش مراکز لجستیک کشور موضوع درخواست سرمایه‌گذاری در پهنه مشهد شامل طرح توجیه جانمایی ، پهنه بندی ، برنامه اجرایی و خلاصه طرح توجیه اقتصادی ، مطرح و مقرر شد موضوع با رویکرد جذب سرمایه‌گذار در راستای منافع ملی به کمیسیون تخصصی برای بررسی و کارشناسی ارجاع تا با همکاری شرکت راه‌آهن ج.ا.ا در نشست آتی ستاد نهایی شود .

  در ادامه گزارش سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص مطالعات جانمایی مراکز لجستیک مطرح شد .

  در این گزارش به موضوعاتی نظیر آثار اقتصادی احداث مراکز لجستیک ، مطالعات پایه و میدانی ، بررسی عرضه و تقاضای حمل و نقل و لجستیک ، مکان یابی و ارائه نتایج نهایی در ۶ پهنه پرداخته شد .

  با توجه به نگاه ملی و فراسازمانی به موضوعات لجستیکی و ضرورت بررسی به صورت تخصصی و کارشناسی با جزئیات کامل ، مطالعات سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به کمیسیون تخصصی ستاد مراکز لجستیک ارجاع شد .
  مطالب مرتبط

  اولویت دولت سیزدهم گسترش روابط اقتصادی و اجتماعى با کشورهای همسایه و جهان است . در نتیجه شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران توسعه ترانزیت و حمل و نقل ریلی بین المللی را در دستور کار قرار داده است .

  |

  نظرات کاربران