در حال بارگذاری ...
 • افزایش پنج درصدی اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه های کشور طی اردیبهشت سال جاری

  به نسبت فروردین و اردیبهشت سال گذشته ، در نشست و برخاست ۶ درصد ، در اعزام و پذیرش مسافر ۵۹ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۶۶ درصد افزایش را شاهد هستیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر ، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از افزایش اعزام و پذیرش مسافر در اردیبهشت سال جاری خبر داد و گفت : این آمار به نسبت ماه گذشته (فروردین) با افزایش پنج درصدی همراه بوده است .

  حمیدرضا سیدی با اعلام این خبر گفت : طی اردیبهشت ماه در نشست و برخاست هواپیما یک درصد رشد و در ارسال و پذیرش بار نیز با کاهش ۹ درصدی نسبت به فروردین ماه روبرو بوده ایم . در اردیبهشت ماه دو میلیون و ۶۹۱ هزار و ۴۳۳ مسافر با ۲۵ هزار و ۹۰۵ نشست و برخاست در ۵۳ فرودگاه تحت مالکیت این شرکت اعزام و پذیرش شده اند .

  وی ضمن مقایسه آمار اردیبهشت سال جاری با مدت مشابه سال گذشته خاطرنشان کرد : در نشست و برخاست ۱۰ درصد ، در اعزام و پذیرش مسافر ۷۳ درصد و در ارسال و پذیرش بار ۸۹ درصد افزایش داشته ایم .

  معاون وزیر و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها در توضیح بیشتر ، ضمن ارائه آمار در خصوص دو ماه نخست سال ۱۴۰۱ گفت : به نسبت فروردین و اردیبهشت سال گذشته ، در نشست و برخاست ۶ درصد ، در اعزام و پذیرش مسافر ۵۹ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۶۶ درصد افزایش را شاهد هستیم .

  سیدی با اشاره به تراکم مسافر در هر پرواز عنوان کرد : در اردیبهشت سال جاری فرودگاه کرمان با متوسط ۱۶۸ مسافر در هر پرواز و فرودگاه جهرم با متوسط ۳۰ مسافر در هر پرواز بیشترین و کمترین تراکم مسافر را شامل می شوند .

  وی درباره ساعت اوج پروازها در ماه گذشته (اردیبهشت) گفت : ساعت اوج پروازها شش صبح و اوج پروازها روز یکشنبه بوده است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به فرودگاه های پرترافیک در اردیبهشت گفت : حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست کل پروازها به ترتیب در ۹ فرودگاه مهرآباد ، مشهد ، شیراز ، کیش ، اصفهان ، اهواز ، بندرعباس ، تبریز و یزد انجام شده است . ۹۴ درصد از کل نشست و برخاست پروازها و اعزام و پذیرش مسافران در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت فرودگاهها شامل پروازهای داخلی بوده است .
  مطالب مرتبط

         

  |

  همزمان با آغاز طرح سفرهای نوروزی که از ۲۵ اسفند کلید خورده است ، فرودگاه های کشور تا سوم فروردین‌ماه ماه میزبان بیش از یک میلیون و ۹۷ هزار مسافر بوده اند که نسبت به مدت مشابه گذشته ۵۸ درصد رشد را نشان می دهد .

  |

  این اقدام در راستای تحقق قوانین و مقررات مرتبط با مستندسازی اموال دولتی و حفظ بیت المال و اموال شرکت فرودگاه ها و ناوبری ایران محقق شده است .

  |

  تجهیزات الکتریکال شامل موتور ژنراتورها ، سیستم روشنایی باند ، چراغ های RAND WAY ، TAXI WAY، PAPI ، تابلوهای فشار قوی و ضعیف و موارد دیگر و همچنین تجهیزات مکانیکال شامل تجهیزات سرمایشی و گرمایشی اماکن و ترمینال های فرودگاهی کشور از جمله ساختمان های ستادی شرکت فرودگاه ها می شود .

  |

  در اجلاس اخیر ؛ شرکت کنندگان از پیشرفت ها و استفاده ایران از آخرین فناوری ها و فرآیندهای فلایت چک آگاه شده و علاقه مندی خود را در ارتباط و همکاری موثر با شرکت فرودگاه های ایران ابراز کردند .

  |

  نظرات کاربران