در حال بارگذاری ...
 • لجستیک و جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در اهمیت فرهنگ سازی برای لجستیک همین بس که در اکسپو ۲۰۲۰ دوبی پاویون کشورها سراسر پر بود از نمادهای لجستیکی و ایران با وجود موقعیت خاص ژئوپلیتیکی خود به این مهم اشراف ندارد . حال کشور قطر که با درآمدهای ارزی فراخوان از میدان مشترک گازی پارس جنوبی با ایران توانسته در مجامع جهانی خوش بدرخشد و میزبانی جام جهانی را کسب کند در منطقه خلیج فارس به دنبال ایجاد یک بندر بزرگ و هوشمند است و حتی با ساخت یکی از استادیوم ها از ۹۷۴ کانتینر به دنبال جلب توجه بیشتر در این زمینه هست .

  استادیوم راس ابو عبود با استفاده از کانتیرهای باری ساخته شده است . همچنین این ورزشگاه ، ۹۷۴ هم نام دارد زیرا عدد ۹۷۴ کد بین‌المللی کشور قطر و تعداد کانتینرهای استفاده شده برای ساخت آن است . این ورزشگاه گنجایش ۴۰ هزار تماشاگر را دارد .

   

   

   

   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  طبق گزارش بانک جهانی بیش از ۱۰ درصد تولید ناخالص ملی کشورهای اروپایی سهم لجستیک بوده است و کشورهایی زیرساخت و عملکرد لجستیکی بهتری ، حداقل ۱ % رشد بیشتر در تولید ناخالص داخلی و ۲ % رشد بیشتر در تجارت داخلی را تجربه کرده اند .

  |

  چه در حوزه صادرات کالا و چه در بخش جابجایی مسافر باید از ظرفیت به وجود آمده استفاده کنیم چرا که حمل و نقل دریایی ارزان ترین و ایمن ترین نوع حمل و نقل است .

  |

         

  |

  در خصوص پشتیبانی از جام جهانی قطر ، حتی سه ماه پیش از سفر ریاست‌جمهوری به دوحه ، اقدامات و تمهیدات اولیه صورت گرفت که منجر به امضای سه سند همکاری مشترک با دوحه شده است .

  |

  پیش بینی می‌شود ۵۰۰ هزار نفر از ایران برای تماشای بازی‌های جام جهانی به قطر سفر کنند که بر اساس توافق‌های صورت گرفته سعی می‌شود علاوه بر مسافران داخلی ، گردشگرانی از خارج کشور و همچنین در صورت امکان شرایط حضور برخی تیم‌ها نیز فراهم شود .

  |

  نظرات کاربران