در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات روکش اسلاری سیل در محور اصلی بیرجند - سربیشه

  شهرستان سربیشه دارای بیش از ۳۰۰۰ کیلومتر جاده اصلی است که عملیات روکش محور‌ها ، همه ساله به تناسب اعتبارات و یا با تامین قیر یارانه ای در برنامه این اداره قرار می‌گیرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ؛ رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان سربیشه از آغاز عملیات روکش حفاظتی (اسلاری سیل) در محور اصلی بیرجند - سربیشه خبر داد .

  سعید سارانی گفت : عملیات اجرایی روکش حفاظتی (اسلاری سیل) در محور اصلی بیرجند - سربیشه آغاز و برای این طرح ۲۵ میلیارد ریال از اعتبارات ملی هزینه شده است .

  وی افزود : پس از پایان عملیات لکه گیری هندسی و درزگیری در محور اصلی بیرجند - سربیشه به منظور افزایش سطح کیفی راه یک لایه آسفالت حفاظتی از نوع اسلاری سیل به منظور ارتقا وضعیت شبکه راه‌ مواصلاتی اصلی از اولویت‌های مهم این اداره بشمار می‌رود که این امر نیازمند اعتبارات استانی و ملی است .

  سارانی تصریح کرد : شهرستان سربیشه دارای بیش از  ۳۰۰۰  کیلومتر جاده اصلی است که عملیات روکش محور‌ها ، همه ساله به تناسب اعتبارات و یا با تامین قیر یارانه ای در برنامه این اداره قرار می‌گیرد .

  رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان سربیشه یادآور شد : طول محور سربیشه – بیرجند در حوزه این اداره ۳۵ کیلومتر است که ۱۰ کیلومتر از این محور در حال انجام روکش اسفالت حفاظتی (اسلاری سیل) است .
  مطالب مرتبط

  به طور کلی ارزش سرمایه‌های موجود این استان در بخش راه ۲۰ هزار میلیارد تومان و برای حفظ این راه‌ها سالانه به هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است این در حالی است که سالانه تنها ۲۵ درصد این میزان اعتبار تخصیص پیدا می‌کند .

  |

  در حال حاضر تعداد ۴۳ مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در سطح استان در حال بهره برداری و ارائه خدمات به مسافرین و رانندگان در محور های مربوطه است . همچنین تعداد ۱۷ موافقت اصولی صادره در حال احداث بوده که این تعداد پس از اتمام عملیات اجرایی در سالهای آینده به بهره برداری نهایی می رسند .

  |

  به منظور تسهیل در امر تردد در جاده های استان اجرای پروژه های روکش آسفالت تقویتی ، حفاظتی لکه گیری و درزگیری از ابتدای سال تا پایان اردیبهشت ماه اجرایی شده که در این مدت در بحث روکش تقویتی بیش از ۳۷ هزار تن آسفالت مصرف شده است .

  |

  در حال حاضر ۳۶ مجتمع خدماتی رفاهی در این استان فعالیت دارند که وجود آنها با انواع خدمات امکان توقف و استراحت رانندگان در بین راه را فراهم کرده و یا در مواقع بحرانی به آنها خدمات ارایه می دهد .

  |

  معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین از اهمیت خاصی از نظر ایمنی سفر‌های جاده‌ای برخوردار بوده و بویژه در اتوبوس‌ها و مینی بوس‌ها این معاینات با جدیت و پیگیری کارشناسان فنی دنبال می‌شود .

  |

  نظرات کاربران