در حال بارگذاری ...
 • هدف گذاری تکمیل و بهره برداری از ۱۰۰ کیلومتر باند دوم و راه در خراسان جنوبی تا پایان سال جاری

  بهسازی راه اصلی فیض آباد - بجستان - فردوس - دیهوک ، گناباد - فردوس و تربت حیدریه - بیرجند به طول ۶ کیلومتر در دست اجراست که پیش‌بینی می‌شود با هزینه ۷۲ میلیارد تومان اعتبار امسال زیر بار ترافیک برود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ؛ مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت : بهره‌برداری از ۱۰۰ کیلومتر راه در این استان یکی از هدفگذاری‌های سال ۱۴۰۱ است که ۷۸۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد .

  وحید داعی گفت : احداث ۱۸ کیلومتر باند دوم از پروژه‌های پیش‌بینی شده برای افتتاح در سال جاری است که در محورهای بیرجند به زاهدان و طبس به یزد اجرا می‌شود . ۱۲ کیلومتر باند دوم در محور بیرجند - زاهدان که اکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد با اعتبار مورد نیاز ۹۶ میلیارد تومان امسال به بهره‌برداری می‌رسد .

  مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی بیان کرد : برای احداث ۶ کیلومتر باند دوم در محور طبس - یزد نیز ۴۸ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که ۴۰ درصد باقیمانده پروژه تکمیل و تا پایان سال به بهره‌برداری برسد .

  وی با اشاره به ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی باند دوم قطعه ۲ محور بیرجند - قاین گفت : بهسازی راه اصلی فیض آباد - بجستان - فردوس - دیهوک ، گناباد - فردوس و تربت حیدریه - بیرجند به طول ۶ کیلومتر در دست اجراست که پیش‌بینی می‌شود با هزینه ۷۲ میلیارد تومان اعتبار امسال زیر بار ترافیک برود .

  داعی از پیشرفت ۷۰ درصد بهسازی راه اصلی سربیشه - درح - میل ۷۸ خبر داد و افزود : ۱۲ کیلومتر از این مسیر به سمت مرز مشترک با افغانستان با اعتبار ۹۶ میلیارد تومان امسال بهره‌برداری خواهد شد .

  وی در ادامه احداث باند دوم قاین - کالشور ، باند دوم سه‌راهی راهداران - بیرجند و احداث باند دوم زابل - نهبندان را از دیگر پروژه‌های قابل بهره برداری در سال جاری عنوان کرد و گفت : میانگین پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها ۷۰ درصد است که پیش‌بینی می‌شود ۳۰ کیلومتر در این پروژه ها با اعتبار حدود ۲۳۰ میلیارد تومان تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد .

  مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۱ کیلومتر بهسازی راه اصلی دیهوک - کرمان نیز امسال به اتمام می‌رسد گفت : این پروژه اکنون ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و نیازمند ۸۸ میلیارد تومان اعتبار است . احداث راه اصلی قاین - حاجی‌آباد ، باند دوم قطعه ۲ فردوس - دیهوک ، تکمیل باند دوم سرایان - دوست‌آباد و احداث و توسعه راه اصلی ورودی‌های طبس از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در سال ۱۴۰۱ است .

  داعی طول راه‌های استان خراسان جنوبی را ۱۷ هزار و ۱۶۲ کیلومتر ذکر کرد و گفت : از این میزان ۷۵۱ کیلومتر باند دوم ، ۸۸۲ کیلومتر راه اصلی ، چهار هزار و ۷۱ کیلومتر راه فرعی ، پنج هزار و ۹۰۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت ، هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالت شوسه و چهار هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه آسفالت خاکی است .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با حضور سرپرست اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی و با هدف بررسی آخرین وضعیت عملیات اجرایی از پروژه های راهسازی در شهرستان ...

  |

  نظرات کاربران